“Хтось має подбати про них”: у центр Вінниці вивели безпритульних собак, аби знайти їм нових господарів. ФОТО

19:57
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

21 травня у Вінниці, на площі Європейській відбулася вулична акція метою якого було привернути увагу до проблем безпритульних собак, їх соціалізації та адобції.

Активісти, працівники міського притулку для тварин та близько десяти собак, які ще в недалекому минулому не мали дому, показували винничанам, що песик може бути другом та помічником, якщо за ним правильно доглядати та добре ставитись.

Під час акції, перехожі з дітьми підходили до собак та гралися з чотирилапими, які бігали та стрибали на траві поруч з Вежею Артинова. У заході взяли участь працівники вінницького муніципального притулку для тварин та представники міжнародної організації “Чотири лапи”, які пояснили, що наразі спільно намагаються покращити ситуацію з безпритульними собаками та налагодити їх прилаштування у сім’ї.

 

 

Муніципальний притулок для тварин відкрився зовсім нещодавно, в жовтні минулого року, і як пояснив керівник закладу Іван Левінський, вони прагнуть забрати безпритульних тварин з вулиць, збільшити їх адобцію (влаштування у сім’ї), а найголовніше — навчити людей, як правильно відноситись до тварин. До задач притулку входить відлов безпритульних тварин, а також надання допомогти хворим та пораненим тваринам, яких знайшли на вулиці.

— Якщо ви побачили травмовану тварину, або тварину, яка довгий час перебуває без нагляду, ви телефонуєте на “Цілодобову варту” або до нашого муніципального притулку, — розповідає Іван Левінський, — Адміністратор приймає заявку, і якщо потрібно забрати травмовану тварину, ми формуємо та координуємо бригаду, яка максимально швидко виїжджає і забирає тварину до притулку. На виклики щодо здорових бродячих тварин ми виїжджаємо згідно графіку.

За словами Левінського, бродяча тварина перебуває у притулку шістдесят діб. Під час цього періоду, вона проходить сім днів карантину, після чого її стерилізують, проводять дегельмінтизацію (очищення тварин від гельмінтів) та вакцинують. Після цих заходів, тварину повертають на попереднє місце відлову або, якщо пощастить, її забирають у сім’ю. Як повідомив Левінський, за період з 1 січня по сьогодні було виловлено близько двохсот тварин, 90 з яких прилаштовані у сім’ї.

— Хочу нагадати, що кожен власник тварини зобов’язаний вигулювати тварину на повідку. Не має такого поняття, як “самовигул”. Якщо тварина гуляє по місту сама без власника, навіть при наявності нашийника чи намордника, вона вважається безпритульною і підлягає відлову. Після цього власник буде зобов’язаний сплатити адміністративний штраф, послуги відлову, утримання в притулку і тільки тоді тварину повертають власнику.

 

Муніципальний притулок почав співпрацювати з міжнародною організацією “Four Paws” аби налагодити роботу по підготовці тварин до адобції (влаштування в сім’ю) і навчання персоналу притулку правильно тренувати та соціалізувати безпритульних тварин.

“Four Paws” – міжнародний благодійний фонд зі штаб-квартирою у Відні, Австрія. Представництва працюють в 11-ти країнах на 4-ох континентах і покриває допомогу тваринам в 40 країнах світу.

— Ми турбуємось про добробут собак у притулку, адже тварини, які утримуються у доброзичливих умовах менше бояться людей, — говорить Ян Петінов, представник міжнародного благодійного фонду “Four Paws” у Вінниці. — Зокрема, будемо навчати собак до взаємодії з людьми, а персоналу притулку будемо пояснювати особливості поведінки собак. Наприклад, якщо собака відвертається, облизується або позіхає – так вона демонструє, що не хоче йти на контакт з людиною. Собака не може вербалізувати свої відчуття, тому вона спочатку попереджає людину мовою тіла, а потім вже й може “рикнути”.

За словами Яна Петінова, інформацію про тварин, яких можна забрати до себе додому, буде розповсюджуватись через соціальні мережі, місцеві телеканали або в інших міських установах.

А ось собака Ліса, яка живе у притулку вже півроку, разом з Танею працює в організації “Чотири лапи” (українське представництво “Four Paws”). Ліса не проста собака, в рамках проекту “Освіта з собакою” вона допомагає малечі вчити абетку.

— Собака виступає для для дитини “мотиватором”. Наприклад, якщо дитина правильно читає літеру, собака, за нашою секретною командою, з’їдає шматочок корму. Це зацікавлює дітей і допомагає їм старатися краще.

Муніципальний притулок для тварин працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00. Контактні телефони: (0432) 50 24 12, 094 860 24 12.

Нагадаємо, що раніше Veжа писала про тварин з муніципального притулку, які шукають свої майбутні сім’ї. Про те які вони, чотирилапі жителі притулку, можна переглянути у нашому матеріалі. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.