Ексберкутівець, який убив вінничанина Максима Шимка, після обміну в 2019-му вступив у армію “ДНР”

14:54
Автор: Vежа

Колишній боєць підрозділу “Беркут” Сергій Зінченко після обміну в 2019 році вступив у армію “ДНР”. Його звинувачують у масових розстрілах на Майдані, зокрема, у вбивстві вінничанина Максима Шимка.

Про те, що Зінченко служить за контрактом у так званому Першому армійському корпусі “ДНР”, заявив прокурор Ігор Земсков. Це відбулося у середу, 2 червня, на засіданні Святошинського районного суду Києва у справі про розстріли на Інститутській.

Втім, як передає “Адвокатська дорадча група” з посиланням на журналістку Тетяну Безрук, адвокат обвинувачених Ігор Варфоломєєв заперечує цю інформацію.

Фото Тетяни Безрук

– За оперативними даними установлено, що Зінченко станом на 20 січня 2021 року проживає в Донецьку та проходить службу на тимчасово окупованій території за контрактом у складі незаконного збройного формування одного із підрозділів 1-го армійського корпусу так званої “ДНР”, – зазначив під час засідання прокурор Земсков.

У відповідь на це адвокат обвинувачених Ігор Варфоломєєв зазначив, що таким чином хтось хоче дискредитувати Зінченка.

– Я вважаю, що ці дані є або умисною дезінформацією, для дискредитації Зінченка, або хтось поглузував, надавши такі оперативні дані, – сказав адвокат. Також, за його словами, адреса, яку прокурор зазначив як місце проживання Сергія Зінченка – не існує.

Водночас у коментарі журналісту “Watchers Media” прокурор Ігор Земсков додав, що інформацію про службу за контрактом прокуратура отримала у січні 2020 року.

– Це оперативна розвідувальна інформація, яку ми отримали в січні минулого року. Українська контррозвідка встановила також точну адресу проживання Зінченка — включно з вулицею і квартирою, в якій він мешкає. Крім того, ми знаємо, що він захоплюється спортивним клубом “Верес” і, припускаємо, його відвідує, — заявив Земсков.

Повідомляється, що адвокат Зінченка Ігор Варфоломеєв, коментуючи слова прокурора, заявив наступне:
– Це нісенітниця. Навіть якби він (Зінченко – WM) хотів – його б не взяли (на службу в “ДНР” – WM).

Фото – miro.medium.com

Водночас на запитання, чи має прокуратура інформацію щодо діяльності інших обвинувачених, Ігор Земсков відповів заперечно.

– Контррозвідка не має інформації щодо діяльності інших двох обвинувачених – Янішевського та Аброськіна. Однак ми точно знаємо, що вони перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і заявляли про намір отримати паспорти. Ми припускаємо, що йдеться або про документи Російської Федерації, або про документи так званої ДНР, – пояснив Земсков.

Фото – Fb Сергія Зінченка

Як передає “Watchers Media”, п’ятьох обвинувачених у масових розстрілах на Інститутській — Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтури, Олександра Маринченка та Олега Янішевського, — віддали до ОРДіЛО під час обміну в грудні 2019 року. Тоді Україна повернула 76 своїх громадян в обмін на понад 120 людей, якими цікавилися проросійські бойовики.

В подальшому двоє обвинувачених — Маринченко і Тамтура — повернулися до України. Інші троє, як припускає прокуратура, лишилися на окупованій території Донбасу.

В листопаді минулого року Святошинський районний суд виділив матеріали щодо Зінченка, Аброськіна та Янішевського в окреме судове провадження, яке зупинив. Справу щодо Маринченка і Тамтури продовжили слухати у звичному режимі.

Ілюстративне фото – Fb Сергія Зінченка

Читайте також: Суд встановив “беркутівця”, який убив вінницького майданівця Максима Шимка. ФОТО

Читайте також: Суд випустив на волю “беркутівця”, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Екс-беркутівця, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка, передали окупантам

Читайте також: Ексберкутівця, звинуваченого у вбивстві Максима Шимка, оголосили в міжнародний розшук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.