Хмарочоси на Соборній: архітектори показали сміливий проект на місці екс-кінотеатру «Росія»

10:50
Автор: Віталій Мельник
Become a Patron!

Поки у Вінниці розмірковують над майбутнім екс-кінотеатру «Росія», що вже давно жахає собою вінничан та туристів, архітектори та дизайнери поквапилися представити уже кілька варіантів того, як може змінитися площа у майбутньому.

Чергова візуалізація вражає амбітними для Вінниці масштабами. У фантазії архітекторів тут, на місці типового радянського проекту, мають постати три сучасних скляних висотки у понад двадцять поверхів.

Візуалізацію представила компанія AVG, що спеціалізується на архітектурних та дизайнерських послугах. Як вказано на її сайті, вінницький проект з умовною назвою “Вінниця Плаза”, передбачає, що в новобудовах розташуються житло, торгівля, фітнес-центр, офіси та розважальні заклади. Між комплексом та вулицею Соборною архітектори пропонують влаштувати велику площу.

Читайте також: “Дім європейських культур”; замість “Росії”: урбаністи показали, як можна змінити закинутий кінотеатр у Вінниці. ГРАФІКА

Напевно, проект із трьома хмарочосами поруч з найстарішими будівлями Вінниці у самому її історичному центрі в реальності спровокує чималу дискусію. Та одразу зауважимо, що представлені візуалізації наразі є виключно фантазією архітекторів компанії, які виконали на замовлення лише концептуальний проект. Хто саме є замовником, у презентації, однак, не вказано.

Читайте також: Як у Вінниці “Росію” зруйнували

Це вже не перша фантазія щодо забудови площі між вулицями Соборною, Визволення та Магістратською від архітекторів AVG. Раніше у мережу потрапили візуалізації дещо скромнішого концепту з бізнес-центром та житловим комплексом, а також варіантом оновлення площі. Щоправда, нині у презентації компанії вказано, що концепт передбачений для угорського Будапешту.

Наскільки реальними можуть стати такі концепції, складно навіть припустити, адже офіційної інформації щодо реконструкції колишнього кінотеатру та площі в цілому наразі немає. Утім, безумовно, територія здатна привабити бізнес, а відтак поява грошовитого інвестора, який буде готовий перевтілити одне із знакових місць Вінниці, може бути лише питанням часу.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.