“Дім європейських культур” замість “Росії”: урбаністи показали, як можна змінити закинутий кінотеатр у Вінниці. ГРАФІКА

16:24
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Агенція просторового розвитку опублікувала ідею, як можна змінити колишній кінотеатр “Росія” у Вінниці і облаштувати там готель, офісні приміщення і публічну галерею. 

Ідеться про перетворення “Росії” у “Дім європейських культур” і цей проект направлений на створення простору для взаємодії офіційних, громадських та культурних інституцій різних національностей.

  • Цінність кіноконцертної зали на 1200 місць в споруді пізнього модернізму підсилюється будівництвом блоку офісних приміщень та публічної галереї. На розі вулиць Магістратської та Визволення розташовується готель, – зазначено в описі проекту.

Автори проекту пропонують створити відкритий простір, що трансформується, добудувати приміщення, де могли б розміститися офіси громадських, офіційних та культурних інституцій різних національностей, які є у Вінниці. Також пропонується створення готельного блоку з апартаментами і облаштувати спеціальне покриття, яке б дозволило використовувати площу даху тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Вінниці “Росію” зруйнували

Детальніше із проектом можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, що раніше Агенція просторового розвитку вже пропонувала низку урбаністичних ідей в рамках проекту “30+1 ідея для міста”. Серед яких можливість створення штучних островів до острова Кемпа, облаштування урбан-просторів для студентів, організацію “Фестивалю світла” та створення канатної дороги через Буг. Останній проект може отримати три мільйони на реалізацію. Також пропонувалося на вінницькій набережній зробити “Прокол” під Центральним мостом.