Характери гідності: у Мережі опублікували серію роликів про загиблих майданівців. ВІДЕО

16:28
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Мережі опублікували короткі відеоролики про героїв Небесної Сотні, присвячені шостій річниці Революції Гідності.

Серед 28 оприлюднених відео є ролики і про мешканців Вінниччини, які загинули під час Майдану. Зокрема вже зараз можна переглянути відео про Максима Шимка з Вінниці та Леоніда Полянського зі Жмеринки.

Як повідомляє «Укрінформ», відео створено Міністерством культури, молоді та спорту України та опубліковані на ютюб-каналі «Укрінформу». У кожному відео є коротка біографічна довідка про загиблих героїв. Проект має назву «Характери гідності».

Максим Шимко

У ролику мати Героя, Зоя Кузьменко, розповідає про кілька випадків з дитинства Максима та те, як формувався його характер.

Максим Шимко народився 21 жовтня 1979 року у місті Вінниця. Взимку 2013-2014 років знаходився на Майдані Незалежності у Києві, був зарахований козаком четвертої сотні Самооборони Майдану. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення від кулі снайпера. Похований у Вінниці на Центральному (Підлісному) кладовищі.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Максиму Миколайовичу Шимку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Леонід Полянський

Мати Героя, Людмила Полянська, пригадує, що Леонід був дуже сильним та швидким, ніколи не боявся важкої роботи й завжди виконував все якісно.

Леонід Полянський народився 24 жовтня 1975 року у місті Жмеринка Вінницької області. З грудня 2013 року перебував на Майдан Незалежності, був членом самооборони Майдану, належав до Барської сотні. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення. Похований у місті Жмеринка Вінницької області на римо-католицькому цвинтарі.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Леоніду Петровичу Полянському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Нагадаємо, під час подій на столичному Майдані загинуло троє людей, які були родом з Вінниці та області: Максим Шимко, Валерій Брезденюк та Леонід Полянський. На честь загиблих майданівців було створено скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) – “Дерево свободи”. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена 23 лютого 2018 року на постаменті у вигляді мапи України.

У грудні 2019 року Київський апеляційний суд звільнив з-під варти Сергія Зінченка – екс-беркутівця, який звинувачується у вбивстві учасника Революції Гідності, вінничанина Максима Шимка.

 

“Небесна Сотня” — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
_
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”. Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану 21 лютого 2014 року звучала жалобна пісня “Пливе кача…”, що стала неофіційним реквіємом “Небесної Сотні”.
_
У липні 2014 року з офіційного звіту слідчої комісії Верховної Ради стало відомо, що у справі про розстріл людей на Майдані вже за нового керівництва МВС було знищено всі докази. У звіті ТСК зроблено висновок, що докази втрачено безповоротно саме через злочинну недбалість нового керівництва МВС.(Джерело – uk.wikipedia.org)

Читайте також: “22 рідних загиблих з Небесної Сотні вже не дочекались вироку”: у Вінниці вимагали звільнити керівництво правоохоронних органів. ФОТО

Читайте також: “Янголами полетіли на небо”: у Вінниці влаштували “тиху акцію” на честь Героїв Небесної Сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Гарячі серця проти БТРів”: у Вінниці вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: ВІННИЦЯ: РЕВОЛЮЦІЯ

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Читайте також: Суд випустив на волю “беркутівця”, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Екс-беркутівця, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка, передали окупантам

Читайте також: “Якщо вони не почують нас на площах, ми постукаємо їм у двері”: у Вінниці згадували початок Майдану і готувались до нового. ФОТО

Читайте також: «Мені було 15, коли я приїхав на Майдан. Піду знову, як стане потреба»: спогади вінничан про Революцію Гідності

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.