“Гарячі серця проти БТРів”: у Вінниці вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:35
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 20 лютого, в Україні – День Героїв Небесної Сотні. У Вінниці заплановано кілька акцій задля вшанування пам’яті загиблих учасників Революції Гідності. 

Зокрема о 10:00 на площі Майдан Героїв Небесної Сотні відбулося покладання квітів до меморіалу “Дерево Свободи”.

Військові та ветерани, надзвичайники, представники духовенства, громадських організацій, очільники міста та області, чиновники, вінничани прийшли з білими, червоними та жовтими квітами. Також долучився оркестр та почесна варта. Загалом на площі перебувало кілька сотень осіб.

     

Спершу чоловік у військовій формі прочитав вірш і заспівав про Небесну Сотню, а в цей час близько двох десятків юних хлопців та дівчат у чорно-білому одязі танцювали танець, присвячений загиблим майданівцям. До виконання пісні долучились і менші діти.

  

Ведучі зазначили, що сьогодні “з великою шаною згадують усіх творців Революції свідомості, що стала початком Революції Гідності”. Зазначалося, що в результаті трагічних подій постраждало понад дві тисячі протестувальників, загинуло більше сотні мирних жителів.

– Майдан став не просто епіцентром подій в житті держави, він став її серцем, її душею. На Майдані не існувало поділу на бідних чи багатих, сильних чи слабких, старих чи молодих – як не було і не існує поділу держави на схід та захід. Він (Майдан) об’єднав десятки тисяч українців з різних куточків країни, які пліч-о-пліч боролися за гідність, незалежність і справедливість. Рівність і братерство стали основною рушійною силою, яка змінила свідомість українців, змінила Україну. (…) Ми вшановуємо відвагу, силу духу, стійкість патріотів, які захищаючи ідеали демократії, виборюючи європейське майбуття України, віддали своє життя, – сказав ведучий.

За тим пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, після чого залунав Гімн України. Врешті молодь, яка весь цей час тримала на руках вінки з квітами, попросили покласти їх до меморіальних знаків.

– Від нашого зібрання делегуємо покласти гірлянди до вічного вогню, пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО/ООС та мультимедійної стели пам’яті на Меморіалі Слави, – сказала ведуча, після чого хлопці та дівчата покинули площу.

Не було виступів чиновників. Людей запросили покласти квіти до “Дерева Свободи”. Вінничани по черзі підходили до пам’ятного знаку, залишали квіти та вклонялися, дехто хрестився, а військові знімали головні убори.

     

В цей час оркестр грав, зокрема, “Пливе кача”, а ведучі читали вірші, присвячені Героям. Перехожі, які йшли повз, зупинялися.

– Гаряче серце проти БТРів, відважний погляд проти снайперів, незламна стійкість у безстрашнім леті й палка молитва без лукавих слів.

           

Нагадаємо, сьогодні, 20 лютого, у Вінниці об 11:00 також запланована акція “Ангели пам’яті“, а о 19:00 – захід з вимогою розслідувати справи про розстріл Небесної Сотні.

Також нагадаємо, нещодавно у Вінниці відкрилася виставка художніх робіт одного з героїв Небесної Сотні та 18 лютого відбулося вшанування пам’яті загиблих на Майдані.

Нагадаємо, під час подій на столичному Майдані загинуло троє людей, які були родом з Вінниці та області: Максим Шимко, Валерій Брезденюк та Леонід Полянський. На честь загиблих майданівців було створено скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) – “Дерево свободи”. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлена 23 лютого 2018 року на постаменті у вигляді мапи України.

“Небесна Сотня” — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
_
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали “Небесною сотнею”. Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану 21 лютого 2014 року звучала жалобна пісня “Пливе кача…”, що стала неофіційним реквіємом “Небесної Сотні”.
_
У липні 2014 року з офіційного звіту слідчої комісії Верховної Ради стало відомо, що у справі про розстріл людей на Майдані вже за нового керівництва МВС було знищено всі докази. У звіті ТСК зроблено висновок, що докази втрачено безповоротно саме через злочинну недбалість нового керівництва МВС.(Джерело – uk.wikipedia.org).

 

Читайте також: Білосніжні «Ангели пам‘яті» і яскраві повітряні кульки: вінничани вшанували Небесну Сотню «тихою акцією». ФОТО

Читайте також: ВІННИЦЯ: РЕВОЛЮЦІЯ

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Читайте також: Суд випустив на волю “беркутівця”, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Екс-беркутівця, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка, передали окупантам

Читайте також: “Якщо вони не почують нас на площах, ми постукаємо їм у двері”: у Вінниці згадували початок Майдану і готувались до нового. ФОТО

Читайте також: «Мені було 15, коли я приїхав на Майдан. Піду знову, як стане потреба»: спогади вінничан про Революцію Гідності  

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.