На Київському мосту вандали зламали фігуру гусака: її відновлюють в майстерні. ФОТО

13:38
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Минулого тижня у Вінниці відбувся черговий акт вандалізму. Цього разу постраждала одна з бронзових скульптур, що були встановлені у грудні 2018 року. Йдеться про пошкодження “гусака”, якого нині відновлюють фахівці. 

Фото, на якому “гуска” з “гусеням” залишились без “голови родини” – з’явились у соціальній мережі Фейсбук, на сторінці групи “Чорний список Вінниця”. Це викликало неабияке обурення вінничан, втім зауважимо, що ще раніше у соцмережах користувачі висловлювали побоювання, що знайдуться “умільці”, які рано чи пізно пошкодять чи вкрадуть фігурки.

Як розповів Vежі скульптор Володимир Оврах, який і є автором цих бронзових витворів мистецтва, вандали відламали “гусаку” одну “лапку” та зігнули фігурку настільки, що вона заважала людям проходити повз. Водночас, за словами скульптора, камер відеонагляду на цій ділянці немає, тож зафіксувати акт вандалізму не вдалося, проте наразі вирішують питання, аби встановити в цьому місці камери.

За словами Володимира Михайловича, нині фігурка перебуває у його майстерні на реставрації – “гусаку” відновлюють втрачену “лапку”, а також оновлюють ділянку, що має бути приварена до перил мосту. На своє місце, за словами митця, “гусак” має повернутися наступного тижня.

Скульптор засмучений через те, що деякі люди не поважають чужу працю, але водночас добре, що “гусака” не змогли вкрасти. Особливо враховуючи те, що кілограм бронзи вартує близько 40 доларів, а у вінницькому “гусакові” – близько 10 кілограмів.

– Потрібно завжди залишатися людьми, – звертається через Vежу скульптор до вандалів. – Ми ж ніби цивілізована нація.

Та окрім повернення на Київський міст “гусака”, скульптор розповів про поповнення “зоопарку”. Зокрема, Володимир Оврах вже подав на розгляд міської ради ескізи, і, в разі їх затвердження, в найближчому майбутньому “зоопарк” на Київському мосту може поповнитися фігурками єнотів (великих і маленьких), півня, курочки та курчат, а також інших тваринок, які мають стати черговою окрасою міста.

Як повідомив Vежі Начальник Муніципальної поліції Вінницької міської ради Віталій Чигур, на момент того, як вандали пошкоджували фігурку, роботизована камера відеоспостереження “відвернулась” у сторону й відтак акт вандалізму зафіксувати не вдалося. Утім, за словами Віталія Михайловича, сьогодні, 25 березня, відбулася нарада, на якій обговорювалося і це питання. Таким чином було вирішено, що на Київському мосту встановлять додаткові камери відеоспостереження.

Нагадаємо, минулоріч на огорожі Київського мосту працівники змонтували оригінальні металеві скульптурні композиції. Загалом їх чотири – по дві з обох боків мосту.

З одного боку – скульптура кота, що лежить на перилах, та родина гусаків. На іншому боці мосту “граються” з двома маленькими метеликами два кота. Ще далі – пара голубів.

Читайте також: У Вінниці на Київському мосту з’явилися бронзові коти та голуби. ФОТО