Гройсман заявив про відставку. ВІДЕО

17:43
Автор: Vежа
Become a Patron!

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 20 травня під час брифінгу у Верховній Раді України заявив, що йде у відставку.

Як передає РБК-Україна, Гройсман прийняв рішення подати у відставку в середу після чергового засідання уряду.

 

– Сьогодні Президент України, новообраний, був приведений до присяги. Під час своєї інавгураційної промови він сказав про те, що Уряд має скласти свої повноваження. Я думаю, що ви всі розумієте, що Уряд складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним Президентом. Разом з тим я прийняв для себе рішення подати у відставку одразу після проведення в середу чергового засідання Уряду. Хочу також підкреслити, що за три роки роботи нашого Уряду мені абсолютно не соромно за те, що нам вдалось зробити і наскільки адекватно ми реагували на ті виклики і кризи, які перед нами стояли. За всі три роки ми не допустили жодної кризи, жодних проблем, які б несли загрозу для нашої державності і для України в цілому.

Хочу також сказати про те, що на сьогодні країна є в доброму стані, ми маємо понад 20 мільярдів доларів валютних резервів, маємо на єдиному казначейському рахунку 57 мільярдів гривень. За цей час нам вдалось прийняти ряд важливих, фундаментальних рішень. Зокрема, ми провели реформу децентралізації, збільшили в чотири рази місцеві бюджети: з 70 до майже 270 мільярдів гривень; ми втричі підвищили мінімальну заробітну плату, ми маємо сьогодні в країні середню заробітну плату на рівні трохи більше 10 тисяч гривень і це, я вважаю, добрі показники, аби рухатися далі. Ми забезпечували фінансування українського війська. Робили свою роботу так, щоби країна розвивалась і була забезпечені стабільність.

Після того, як був обраний новий Президент, я сказав про те, що усвідомлюю ті виклики і можливі загрози, які стоять у майбутньому. Я запропонував Президенту, Парламенту, щоби ми спільно сформували новий порядок денний і дуже швидко приймали рішення, які зроблять Україну сильнішою. Президент обрав інший шлях і я вважаю, що він сьогодні своєю заявою взяв на себе всю відповідальність перед тими загрозами в майбутньому, які є на порядку денному. Наголошую на тому, що для мене країна є надзвичайно важливою і стабільність в країні є пріоритетом. Тому сьогодні я хочу подякувати всім українцям за ці три роки роботи. Все те, що нам вдалось зробити – ми зробили це спільно і я глибоко переконаний в тому, що ми ще багато зробимо в майбутньому. І в новому Парламенті я, спільно зі своїми однодумцями, сформуємо професійну команду, яка буде здатна служити державі і робити Україну успішною. Дякую вам за увагу і бажаю вам всім успіху, – сказав Прем’єр-міністр.

Зазначимо, що сьогодні Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів із закликом піти у відставку. Він зазначив, що в українському уряді повинні бути нові обличчя і нові “прозорі правила гри”.

Крім того, Зеленський на церемонії інавгурації оголосив про розпуск Верховної ради.

Як повідомляє РБК-Україна, раніше Гройсман заявив, що планує залишатися на своїй посаді до парламентських виборів, які відбудуться в жовтні 2019 року. Гройсман нагадав, що президентські і парламентські вибори – це різні речі, ніяк між собою не пов’язані. Тоді прем’єр нагадав, що після того, як буде обраний наступний парламент, буде сформована нова коаліція і новий уряд.

22 квітня Гройсман заявив про намір сформувати нову політичну силу для участі в парламентських виборах, які пройдуть восени.

Володимир Борисович Гройсман (нар. 20 січня 1978, Вінниця, Українська РСР) — український політик. Прем’єр-міністр України з 14 квітня 2016 року. Є наймолодшим главою Кабінету міністрів в історії сучасної України.

З 2006 по 2014 рік — міський голова Вінниці. Віце-президент Асоціації міст України з питань житлово-комунального господарства (2010—2014). З 2014 року віце-прем’єр-міністр України — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (з 27 лютого по 2 грудня 2014 року). 12-й Голова Верховної Ради України (з 27 листопада 2014 по 14 квітня 2016 року). У парламент пройшов за списком Блоку Петра Порошенка).

14 квітня 2016 був обраний на посаду Прем’єр-міністра України.

Нагороди: Орден «За заслуги» II ст. (27 червня 2012) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

Орден «За заслуги» III ст. (26 червня 2008) — за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України. Нагороджений Кавалерським Хрестом Ордену Заслуг Республіки Польща.

Вікіпедія

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.