Гра в шахи заради ЗСУ: у Вінниці відбувся четвертий благодійний раунд гри з юними шахістами. ФОТО

18:41
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 6 серпня, у Вінниці відбувся черговий, четвертий раунд благодійного шахового марафону, під час якого діти-гравці збирали добровільні внески на потреби Збройних Сил України.

Так, цього разу юні шахісти грали на Європейській площі. Кинути виклик усі охочі вінничани могли двом спортсменам – п’ятирічному Артему Кучеру – абсолютному переможцю нещодавнього меморіалу Олексія Бутовського та призеру чемпіонату області серед дітей до восьми років, володарю першого дорослого розряду дев’ятирічному Родіону Зіньківському.

 

 

 

 

Так, до прикладу, Родіон Зіньковський почав грати лише два роки тому – під час карантину. Вже згодом виконав перший юнацький розряд з шахів, потім став призером чемпіонату області серед дітей до восьми років, а місяць тому – виконав перший дорослий розряд. Далі в планах – отримати статуси КМС, майстра спорту та гросмейстера.

 

 

 

Для того, аби кинути виклик цим гравцям, достатньо було просто прийти та залишити довільний донат на ЗСУ (хоча це, як наголосили організатори, було необов’язковим).

Серед тих, хто кинув виклик Артему та Родіону, були і діти, і досвідчені шахісти-любителі, і вінницький актор, комік та ведучий Олександр Теренчук.

Останньому, як, власне і автору цього матеріалу, юні шахісти часом підказували найкращі ходи. Тим не менше, майже всі матчі під час нашого візиту Родіон і Артем виграли.

– Артем – хлопчик, який показує, що може стати гордістю нашого міста і країни та демонструє, що наша нація потужна та розумна, – прокоментував гру Теренчук.

 

 

 

 

 

 

 

 

Переміг Родіона лише один з шахістів-любителів, Влад, розповівши, що щодня грає по кілька шахових матчів онлайн. Однак згодом припустив, що йому могло просто пощастити.

Як розповів тренер ДЮСШ№6 Михайло Шафір, на момент старту четвертого раунду, на потреби ЗСУ вже вдалось зібрати близько шести тисяч гривень. Організатори планують зробити паузу в серії благодійних матчів після збору близько десяти тисяч гривень волонтерам зі “Спілки Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій” – СУВІАТО.

 

 

 

 

Вже там, як розповіла Ольга Харкіна, координаторка СУВІАТО, наразі в громадській організації точно не визначили, на що витратять зібрані кошти, але це можуть бути, наприклад, закриття дрібних запитів, які надходять по всій лінії фронту – починаючи від форми, завершуючи тактичними рукавицями та павербанками. Про витрати обіцяють прозвітувати.

– Діти використовують всі можливості, щоб підтримати наших воїнів. …Ми не знаємо, якою буде фінальна сума, але це в будь-якому випадку буде вагома допомога …і надихне на перемогу”, – розповіла пані Ольга та додала, що наші воїни особливо цінують допомогу від дітей.

 

Фото Зорини Гаджук