Готовий маршрут “Сamino Podolico” планують презентувати в жовтні

11:53
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Готовий пішохідний культурний маршрут “Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова” планують презентувати у жовтні 2021 року. Цього літа на маршруті, протяжністю понад 250 кілометрів, відбуватимуться перші тестові проходження.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці “Camino Podolico”.

Нагадаємо, шлях святого Якова (Camino de Santiago) належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Туристи зі всього світу прямують до іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де покояться мощі апостола Якова. У паломницьку мережу Camino вже об’єдналось чимало європейських країн.

Про подільський шлях святого Якова розповіли ще минулого року під час туристичного хакатону. Тоді цей проект посів п’яте місце. Як зазначив представник команди, яка розробляла проект: «Це не про божий промисел, а про конкретний бізнес. Є мережа «Шлях святого Якова» по всій Європі, але Україна жодним селом туди не входить. Ми могли би стати першим містом в Україні, з якого починався би цей маршрут».

– Маршрут Camino Podolico розрахований на 12‒14 діб і протягнеться на більш ніж 250 кілометрів (раніше повідомляли про 360 кілометрів -авт.) Самопізнання, перевірка власних сил, відновлення внутрішніх ресурсів, цікавість до нового ― ось що рухатиме мандрівниками у цій пішій чи велоподорожі.

Впродовж літа 2021 року відбуватимуться перші тестові проходження, згодом планується запровадження паспортів і сертифікатів мандрівника, паралельно напрацьовуватиметься інформаційний, промоційний та навігаційний контент для повноцінного функціонування маршруту, – повідомляють на сторінці.

Зазначається, що презентація готового маршруту запланована на жовтень 2021 року. Вказується, що новостворений маршрут у перспективі має продовжитися до кордонів з ЄС та інтегруватися в міжнародну мережу Шляхів святого Якова (перший сертифікований культурний маршрут Ради Європи).

Проєкт «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова» реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму.

Фото з фейсбук-сторінки “Camino Podolico”