Гострі теми і чорний гумор: у Вінниці покажуть кращу світову анімацію 16+

11:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

Фестиваль анімації «LINOLEUM» везе до Вінниці кращі анімаційні стрічки конкурсної програми 2018. Організатори наголошують: тільки для аудиторії 16+. А ще для тих, хто готовий до нестандартних сюжетів, яскравих візуальних рішень, гострих тем та чорного гумору.

В анонсі заходу йдеться, що програма показу складатиметься з 12 фільмів, лауреатів та номінантів відомих міжнародних фестивалів.

Так, вінничани побачать три короткометражки, що увійшли до лонг-листа премії «Оскар:
1) «Котячі дні/Cat Days» (Німеччина, Японія) – про маленького хлопчика, який поступово перетворюється у кота;
2) «Блоейстраат 11/ Bloeistraat 11» (Бельгія) – про справжню дружбу та загрози з якими вона стикається;
3) «Невиїзна / Untravel» (Сербія) – про (місцевий) патріотизм, туризм і еміграцію та що таке ідеальний світ під назвою «Закордон».

Крім цього відбудеться показ цьогорічного оскарівського номінанта «Надвечір’я / Late Afternoon» (Ірландія) – креативної директорки незалежної компанії «Cartoon Saloon» – про втрату зв’язку з реальністю та життя у спогадах.

Також на відвідувачів чекає порція чорного голландського гумору у фільмах «Короткий, проте милий / Short but Sweet» та «Квітку знайдено / Flower Found».

А в кінці ви почуєте голос Ніка Кейва у студентській роботі іранської режисерки «Запал / Fuse» та побачите переможця цьогорічного фестивалю – фільм «Велосипедисти / Cyclists» хорвата Велько Поповіча – про двох чоловіків, які під час останніх перегонів, змагаються за кохання жінки та здійснення своїх еротичних фантазій.

Показ анімаційних фільмів (16+) відбудеться у неділю, 24 лютого, в просторі «CHERDAK» (ТРЦ «Sky Park», 8 поверх). Початок – о 16:00. Вхід – вільний.

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (від англ. cлова line – лінія, і латинського oleum – олія) – найбільший показ авторської анімації в Україні. Крім міжнародного і національного конкурсів, фестиваль складається з серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту тощо. Головна мета – показати, що анімація це не тільки розвага для дітей, але й вид сучасного мистецтва, де за допомогою нових технологій можна підіймати актуальні теми, залучаючи до цього широку інтелектуальну аудиторію. У 2019 LINOLEUM пройде з 4 по 8 вересня. Організатор фестивалю LINOLEUM – Animagrad (джерело – linoleumfest.com).

Фото – facebook.com/LinoleumFestival