“Гонка в гору” та “Закрутка”: як у Вінниці відбулись два велозмагання. ФОТО

15:07
Автор: В'ячеслав Луцков

Цими вихідними у Вінниці відбулись одразу дві велогонки – “UP! Гонка в гору” та сьома “Закрутка по-Вінницьки”. Загалом у заїздах взяли участь понад 330 велосипедистів віком від 10 до 68 років.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінках заходів та розповів Vежі Олександр Царевський.

“UP! Гонка в гору”

Велозаїзд “UP! Гонка в гору” відбувся 18 вересня в межах Вінниці. Близько 80 спортсменів долали відносно невелику відстань в один кілометр – від МДЮСШ №3 до школи №19, що на вулиці 8 березня.

Разом з тим, характер дистанції відповідав назві гонки – велосипедистам доводилось набирати стрімку висоту, долаючи вінницькі пагорби огородженим маршрутом.

Змагались велосипедисти в категоріях “Шосе”, “МТБ” та “Кур’єри”.

 

 

 

 

Зі слів Олександра Царевського, це вже четвертий “випуск” даного заїзду. Для того, аби подолати цю коротку дистанцію, не потрібно було особливих навичок, а середній час для фінішування складав всього кілька хвилин.

Так, серед тих, хто вирішив випробувати себе на “Гонці в гору”, були діти – наймолодшому учаснику в день гонки виповнилось 10 років. Найстаршим учасником став Станіслав Тітаренко у віці 68 років.

 

 

 

Результати змагання ТУТ.

“Закрутка по-Вінницьки”

У традиційній “Закрутці по-Вінницьки” цьогоріч взяли участь 259 учасників з різних міст України, зокрема, Вінниці, Києва, Дніпра, Мінська, Полтави, Тернополя, Чернівців, Львову, Кривого Рогу, Одеси, Черкас, Харкова, Хмельницького та інших міст.

Велосипедисти мали змагатись у кількох категоріях: “Шосе”, “Open”, “Фан” та “Nextbike”. Однак, зі слів Царевського, охочих позмагатись в останній категорії не знайшлось.

 

 

 

 

 

 

 

Спортсмени мали подолати дистанцію в близько 87 кілометрів – від повороту на Порпурівці до автосалону Škoda Auto, проїхавши, серед іншого, через Калинівку, Турбів, Мізяків та Нову Прилуку. Однак подолати цю відстань вдалось не всім.

Так, 26 спортсменів не змогла фінішувати з різних причин, відтак доїхали до кінця дистанції на своїх байках лише 233 велосипедистів.

Крім цього, рух велосипедистів ускладнювався через несприятливі погодні умови. Зі слів Олександра Царевського, через дощ, який супроводжував цьогорічну “закрутку”, не лише ускладнилось обладнання фінішу, але й ставались падіння велосипедистів на маршруті.

 

 

 

 

 

– Дощ потребує більше концентрації від учасників, більших навичок володіння велосипедом. Не всі до того були готові, – зазначив Царевський та додав, що все ускладнювало те, що на трасі був неідеальний асфальт.

Разом з тим, на найбільш небезпечних ділянках велосипедистів супроводжували мотоциклісти з “Moto Marshals Team Kyiv” та “Мoto Help”, а на фініші учасників очікували, зокрема, польова кухня та музика.

 

 

 

 

 

 

 

 

Організаторами “закрутки” виступили ГО “Вінниця мобільна” та клуб рандонерів st Matras RC Вінницької області, за підтримки Вінницької ОДА, Вінницької міської ради та Ініціативної групи “Критична маса. Вінниця”.

– Серед наших планів на майбутнє – залишити “Закрутку по-Вінницьки” таким самим теплим, “ламповим” і ненаймасовішим івентом України. Дуже хочеться повиправляти всі косяки по дорогах, можливо навіть частково змінити маршрут, бо є декілька небезпечних ділянок. І… розвиватись далі – зазначив Царевський.

Результати змагання ТУТ.

Серед найближчих змагань на Вінниччині – бревети “Три фортеці” (2 жовтня), “BRM 300” (16 жовтня) та “Два макдаки” (30 жовтня). Слідкувати за анонсами вінницьких велозаїздів можна ТУТ.

Фото Ольги Мірошниченко, Serg Illy та Дмитра Лактіонова