Головний вінницький нарколог виступив проти легалізації медичного канабісу в Україні. ВІДЕО

21:05
Автор: admin
Become a Patron!

Головний лікар Вінницького обласного наркологічного диспансеру “Соціотерапія” Павло Слободянюк висловився категорично проти можливої часткової легалізації марихуани в медичних цілях.

У той час як вінницькі школярі починають споживати марихуану приблизно в сьомому-восьмому класах. Про це лікар повідомив сьогодні, 7 лютого в ефірі радіо “Місто над Бугом”, обговорюючи нещодавню ініціативу Уляни Супрун легалізувати медичне використання канабісу в Україні.

– Я маю свою думку та позицію як лікар і як громадянин з приводу легалізації канабісу – я проти легалізації, – сказав Павло Слободянюк та зазначив, що позитивний вплив канабісу на лікування таких хвороб як рак чи хвороба Альцгеймера досі не доведена. Що ж стосується лікування раку, то, на думку Слободянюка, позитивний ефект від споживання канабісу стосується хворих хоспісної стадії, “які знають про свій вирок і канабіс може покращити їхні останні роки життя”.

За словами вінницького нарколога, канабіс або марихуана, а простіше кажучи – конопля – це “ворота в світ більш важких наркотиків”. ”Якщо буде легалізація, це пришвидшить механізм отримання наркотика підлітками. Умовно кажучи, діти зможуть попросити якогось дядька купити їм коноплю в аптеці”.

Окрім того нарколог вважає, що в Україні немає передумов для легалізації марихуани:

– Давайте подивимося не з медичної точки зору, а з точки зору економіки, політики і так далі. В Україні демократичні інститути ще дуже молоді. Це не на часі зараз, тому що ми не зможемо виконувати ці закони. А коли буде стабільність, передусім економічна, тоді можна це питання розглядати в досить вузькому аспекті та в контексті лікування важкохворих.

 

Коли діти починають вживати канабіс і як це виявити на думку нарколога

Основної небезпекою канабісу лікар вважає те, що після марихуани, на думку нарколога, люди прагнуть спробувати важчі наркотики, бо “коноплі їм вже мало”. Окрім того, за результатами анонімного опитування трьох з половиною тисяч вінницьких школярів, наркологи з’ясували, що діти вперше пробують канабіс приблизно в 7-8 класах.

– Слід зазначити, що вживання канабісу відбувається переважно в групах і перебуваючи в гурті однолітків, ніхто не хоче бути “білою вороною” і курять “за компанію”. І чому коноплю називають “дурью”? Тому що при її палінні виникає стан ейфорії, і коли одна людина в групі починає сміятися, то і вся група починає сміятися. А якщо один починає плакати – то і всі разом теж починають плакати. Якась така колективна індукція, – говорить фахівець.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, як виявити, що ваша дитина почала вживати канабіс, лікар відповів, що потрібно передусім звернути увагу на характерний “солодкуватий” запах “паленої трави”, який виникає при палінні.

– Окрім того змінюється поведінка дитини: або ейфорія, або ступор, або вони багато сплять. І ще, як правило, після вживання коноплі в них різко збільшується потяг до їжі. Досить скурити один-два косяка, і можна тижневий запас їжі з холодильника з’їсти, – вважає лікар.

Нагадаємо, що 31 січня в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, коментуючи петицію про легалізацію канабісу в Україні для медичних цілей, закликала приєднуватися до кампанії  #ЗупиниБіль. Мета кампанії – домогтися законодавчих змін, аби дозволити фахівцям застосовувати канабіс в медицині, як це вже зробила низка цивілізованих країн світу. Сама петиція назбирала вже понад 16 тисяч підписів. 

 

Як йдеться в дописі Супрун, медичний канабіс застосовують в таких випадках:

◾ Хвороба Альцгеймера. Є істотні докази того, що регулярне помірне споживання канабісу допомагає сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб (https://goo.gl/RdtYVb,https://goo.gl/yTTMZf).

◾ Рак. Головною цінністю медичного канабісу є паліативна допомога онкохворим. Втім, клінічні дослідження на людях наразі показали можливість використання канабісу у лікуванні базальноклітинного раку (https://goo.gl/xZvYuc).

◾ Хронічний біль. Масштабні рандомізовані подвійні сліпі клінічні дослідження показали ефективність та безпечність канабісу при хронічному болі (https://goo.gl/sDY9QT).

◾ Синдром подразненого кишківника, в тому числі хвороба Крона та виразковий коліт. 50% пацієнтів із хворобою Крона повністю одужали, а 90% відчули значні покращення. (https://goo.gl/ehykN2).

◾ Розсіяний склероз. Канабіс ефективний і безпечний паліативний засіб при цій хворобі. Крім того, дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів при МС (https://goo.gl/z233bf).

◾ Епілепсія в дорослих і дітей. Медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, в тому числі — в разі епілепсії, що не піддається медикаментозному лікуванню (https://goo.gl/ayt7KA).

◾ Нудота і блювання внаслідок хіміотерапії (https://goo.gl/BphfGx).

◾ В США медичний канабіс призначають також в разі пост-травматичного синдрому і глаукоми (https://goo.gl/dfwHj9).

◾ Є низка робіт, що вивчали ефективність медичного канабісу в разі тривожності, порушення сну, покращення апетиту в ВІЛ-інфікованих людей, депресії (https://goo.gl/5aFfGx).

 

Наразі в Україні вирощування канабісу є поза законом. Марихуана вважається особливо небезпечним наркотичним засобом: за зберігання більше 5 грамів канабісу передбачена кримінальна відповідальність.

Водночас в Україні вже кілька років діє рух за декриміналізацію канабісу як наркотику, вживання якого не призводить до звикання чи антисоціальних дій.