“Гірко!”: Порошенко розцілував першу леді на головній сцені Дня Вінниці. ФОТО, ВІДЕО

14:57
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Офіційну частину святкування Дня Вінниці сьогодні, 8 вересня відкрили Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 

О 14:15 перші особи держави та керівництво міста вийшли на головну сцену святкування на Майдані Незалежності. Попри прохолодну погоду та дощ, мряку та вітер, під сценою зібралися сотні людей з парасольками. Перед виступом керівників держави на сцені діти виконали колективний танець в жовто-блакитному вбранні.

– Вінниця вміє не тільки святкувати. У 2014-му році, під час початку агресії вінничани першими відправили добровольців на фронт, Вінниця прикрила небо України від агресора, – казав Петро Порошенко, який перший виступив зі сцени.

“Саме сто років тому тут була столиця Української Народної Республіки. Вітаємо також зі святом Дніпро, Миколаїв, Луцьк, Житомир! Я вітаю Луганськ і вірю, що ми невдовзі повернемося зі своїм суверенітетом і зі своїм прапором”, – сказав Президент.

– Сьогодні також у мене ще одне свято: річниця мого одруження з Мариною. Я дуже люблю Марину і бажаю всім, аби у всіх було таке кохання, я у нас!

На цих словах натовп на площі почав скандувати “Гірко!”, тож Петро Порошенко прямо на сцені поцілував Марину Порошенко. “Таке тільки у Вінниці може бути!” – сказав голова держави.

Після цього слово взяв Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман:

– Мене часто запитують: в чому був успіх Вінниці? Я думаю, що фундаментальним стало те, що влада почала поважати своїх громадян. Саме в об’єднанні своїх стремлінь ми можемо робити свою справу. Я впевнений, що ви сьогодні, під проводом Сергія Анатолійовича (Моргунова, мера Вінниці, – ред), пишете нову славну історію Вінниці. Навіть якщо зараз йде дощ, я точно знаю, що тепло ваших сердець завжди зігріє. Зі святом, рідна Віннице!

Третім до мікрофона підійшов і сам міський голова Вінниці Сергій Моргунов:

– Завдяки всім нам разом ми лишаємося містом-лідером: ми будуємо садочки і стадіони, ми розвиваємо транспорт і приваблюємо до Вінниці потужні підприємства. Але це все не було би можливим без децентралізації, і я дякую і Володмиру Гройсману, і Петру Порошенку за це. Бажаю всім, щоб не дивлячись на погоду, ми сьогодні отримали максимум позитивних емоцій – сказав міський голова.

Як Вінниця почала святкування Дня міста – читайте у нашому фоторепортажі. Повну програму Дня Вінниці можна почитати за цим посиланням.