“Речі, що лишилися від дому”: у Вінниці презентують збірку поезій Еліни Свенцицької

10:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вже цього тижня у вінницькій книгарні “Є” презентують поетичну збірку Еліни Свенцицької під назвою “Речі, що лишилися від дому”.

У збірці Еліни Свенцицької зібрано вірші, які, відповідно до опису книги, “зродилися на румовищі дому, минулого життя, на дорогих серцю уламках пам‘яті, яка залишається болісною, поки ти живий”.

Мій дім там, в Донецьку, але зараз я мешкаю тут, у Києві. Серед повсякденних справ відчуваю себе не в столиці, де живу, а там, де народилася. Це постійний гротеск. Людина знаходиться весь час у двох просторах. Так діє людська пам’ять. Це досвід, як у равлика із його мушлею, що постійно з тобою. Ця пам’ять дуже некомфортна, не знаєш, куди її приткнути, від неї постійно стреси. Але без неї не може бути життя. Без неї воно перетворилося б на хаос. Фізично я в Києві, але серце знаходиться там. З цього роздвоєння і з’явився цей цикл, та зокрема ця книжка, – описує авторка цикл “Листи з Донецька”.

Еліна Свенцицька – письменниця, філологиня, професорка ДонНУ ім. В. Стуса і Таврійського національного університету ім. В. Вернадського. Прозу пише російською мовою, а поезію – українською.  

Подія за участі авторки збірки відбудеться в четвер, 15 листопада, о 18:30 в приміщенні вінницької книгарні “Є”. Вхід вільний.

Фото: ВСЛ