Екологи дослідили якість води та повітря після пожежі на складах у Калинівці

10:37
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Вінницька державна екологічна інспекція у Вінницькій області опублікувала дослідження концентрації вмісту шкідливих речовин у повітрі та Південному Бузі. Як повідомляють екологи, жодних загроз не виявлено.

У зв’язку із пожежею та вибухами на складах боєприпасів поблизу Калинівки, спеціалістами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області проводився моніторинг якості води у річці Південний Буг. Було відібрано проби води в місцях перед водозабором Вінниці (у районі Стрижавського мосту), безпосередньо перед водозабором з поверхні річки та з водозабору КП «Вінницяоблводоканал» на глибині 4 метри.

Протягом дня екологи отримали наступні результати:

Таким чином перевищень по вмісту забруднюючих речовин у воді річки Південний Буг станом на 28 вересня не виявлено.

Зауважимо, що «Вінницяоблводоканал» працює в звичному режимі, адже від епіцентру подій знаходиться нижче по течії на відстані близько15 кілометрів. Наразі підприємством забезпечується подача води населенню Калинівки, її очистка, а також водовідведення.

Також за інформацією Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, станом на 12:00 27 вересня,  за результатами досліджень вміст двоокису азоту в повітрі Вінниці на рівні 0,03мг/м³, при гранично-допустимій концентрації  – 0,2 мг/м³, окису вуглецю – 3,4 мг/м³, при гранично-допустимій концентрації – 5,0 мг/м³. Крім цього, вміст двоокису сірки на рівні, який навіть нижче чутливості методу досліджень.

Таким чином, перевищень гранично-допустимих концентрацій вмісту вказаних шкідливих речовин в атмосферному повітрі на території Вінниці не виявлено. А за результатами радіологічних вимірів гама-фону, середній рівень – 17 мкР/год, що є на рівні природного фону для Вінниці.