Дуб “останнього гайдамаки”: створили онлайн-мапу найстаріших дерев на Вінниччині

10:42
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

В Україні створили мапу розташування найстаріших дерев. На цій мапі у Вінницькій області, зокрема, можна виявити дуби Устима Кармалюка, Івана Богуна, Пушкіна та навіть ялину Пирогова. Всього на території Вінниччини близько 15 позначених точок з “особливими” деревами.

Мапу розробили Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps. Всього на мапу України нанесено близько 400 дерев. Переглянути мапу можна ТУТ.

На Вінниччині, як і на більшості території України, найдовше прожили дуби. Не всі дерева на карті мають власні назви, проте деякі носять імена відомих людей. Зокрема, за даними Київського еколого-культурного центру, вінницький дуб Кармалюка, що у Крижопільському районі, має обхват 5,5 метра, висоту 28 метрів та вік близько 500 років.

Усти́м Яки́мович Кармалю́к — шляхетний розбійник та український національний герой, керівник повстанського руху на Поділлі у 1813–1835 роках проти національного і соціального гніту українських кріпаків панами. Кармелюк залишив по собі славу справжнього народного месника, що безстрашно боронив знедолених та скривджених. Через його геройську славу Кармелюка часто порівнюють з іншими відомими розбійниками та називають «українським Робін Гудом» та «останнім гайдамакою».

У самій Вінниці на карту нанесене лише одне дерево – ялина Миколи Пирогова, яка має висоту 40 метрів, обхват 3,5 метра і росте вже близько 157 років. Її посадив сам хірург ще у 1862 році.

 

 

Головне фото – КЕКЦ

Читайте також: Сакури, платани, клени та акації: У Вінниці планують висадити понад 700 дерев

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.