Дракула та «Безликий»: у Вінниці відбувся «фановий» геловінський велозаїзд. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:34
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці відбувся шостий велозаїзд, присвячений Геловіну – вечору всіх святих. В костюмах різних чудовиськ, відьом та персонажів з кіно вінничани вирушили на коротку дистанцію – більше для веселощів, аніж на результат.

Граф Дракула, Фредді Крюгер та Безликий з «Віднесених привидами» – близько 10:30 велосипедисти почали збиратися біля Вежі Артинова, аби звідси розпочати шостий вінницький геловінський заїзд.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Це просто карнавал костюмів. Це осіннє свято, ми ніякого релігійного забарвлення сюди не вносимо, – каже одна із постійних учасниць заїзду, яка разом з трирічною дочкою одягнулися у відьомські помаранчеві костюми. Розповідає, що від народження дочки бере її на геловінський заїзд з собою.

 

Заїзд “HelloVin бо ж Halloween” влаштовується командою “Критична маса Вінниця”.

Примітно, що на велосипедах сиділи вінничани різного віку та статті – від поважного Дракули, плащ якого ефектно розвіювався з плечей, до найменший «чаклунів» та «чортиків», що сиділи в кріслах чи на маленьких велосипедах.

– Я з дитинства на велосипеді. Один час я служив на морі, тому була перерва на 15 років. Потім знову, як вийшов на заслужений відпочинок, сів на велосипед, – каже вінницький “граф Дракула” Олександр Юзвенко, який вже не вперше одягається в образ найжорстокішого персонажа серед відомих історичних постатей. Він, на відміну від прототипа Дракули, не саджає на кіл, а «заряджає приємними емоціями жителів міста» і каже, що інший образ йому і не пасує.

Дмитро Костюченко в масці чумного лікаря розповів, що купляв маску з видовженим “носом” ще не знаючи, наскільки доречною вона буде цього року. «Я не буду її одягати повністю, коли їхатиму, бо скло запотіває. Бачу максимум п’ять метрів». Дмитро чи не єдиний, хто приїхав з атрибутом, який частково стосується актуальної теми – епідемії.

 

 

 

Дівочий голос з-під лаконічної маски «Безликого» з анімаційного фільму «Віднесені привидами» розповів, що, як і її персонаж, вона ще не визначилися в житті. А дівчина в жовтому костюмі з червоною кулькою, окрім спогадів про фільм “Воно”, навіювала й інші, більш локальні виборчо-політичні асоціації.

 

Перед стартом люди фотографувалися один з одним та знімали сторіз в інстаграм. Близько 11:00 після спільного фото та коротких інструкцій від головного велосипедиста Вінниці Олександра Царевського геловінська команда неспішно покотилася по визначеному маршруту.

На фініші, що біля ресторану “Червоний Цепелін” (кінець Вишеньки), учасникам з найкращими образами роздаватимуть призи (в тому числі й гарбузи). Позмагатись, зокрема, можна буде в номінаціях “Найкращий чоловічий образ”, “Найкращий жіночий образ”, “Найкращий прикрашений байк”. Окремо буде номінація “Найяскравіша маска” (в контексті коронавірусу).

Фото – Марини Сербінович