Дослідження: українці переважно підтримують блокування проросійських телеканалів Медведчука

12:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

Українці переважно підтримують рішення заблокувати роботу проросійських каналів Медведчука, все менше захищаються від коронавірусу і відчувають себе менш напружено.

Про це свідчать результати свіжого соцдослідження суспільно-політичних настроїв від групи “Рейтинг.

Як йдеться в результатах дослідження, 49% опитаних підтримують рішення припинити мовлення телеканалів “112 “, NewsOne, ZIK, 41% – не підтримують. З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення зріс з 42 до 49%, натомість кількість критиків зменшилась з 47 до 41%. “Важливо, що серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий (57%), а кількість критиків менша (37%)”, – йдеться в повідомленні.

Цікаво, що навіть серед виборців лідера ОПЗЖ Юрія Бойка, 18% опитаних підтримують рішення заблокували канали іншого члена ОПЗЖ Медведчука.

Про коронавірус, захист та емоційний стан

Крім того 57% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 21% вважають їх надто м’якими (найбільше серед старшого покоління), 9% – навпаки надто жорсткими (молодь та середній вік). За останні кілька місяців спостерігається зростання кількості тих, хто оцінює заходи по боротьбі з епідемією як оптимальні.

У дослідженні повідомляється, що “порівняно з листопадом минулого року, частота користування засобами індивідуального захисту дещо впала. Так, 78% опитаних стверджують, що часто одягають захисну маску, 18% – інколи або рідко, 4% – майже ніколи. 63% часто дезінфікують руки, 28% – інколи або рідко, 8% – майже ніколи. Лише 10% часто використовують захисні рукавиці, 31% – інколи або рідко, 59% – майже ніколи”.

Водночас “47% оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 23% – як напружений. Порівняно з листопадом минулого року показники напруженості зменшилися. Вищий рівень тривожності, як і у попередніх дослідженнях, фіксується серед жінок, старших людей, а також тих, хто частіше відслідковують новини про коронавірус”.

Про ставлення до влади та політиків

39% опитаних задоволені діяльністю Президента у боротьбі з епідемією коронавірусу (57% – не задоволені). Діяльністю Міністерства охорони здоров’я задоволені 33%, не задоволені – 65%. Діяльністю Міністерства внутрішніх справ задоволені 29%, не задоволені – 61%. Діяльністю Кабінету Міністрів задоволені 25%, не задоволені – 69%. Роботою Верховної Ради задоволені 20%, не задоволені – 75%”, – повідомляє “Рейтинг”.

Водночас рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 38% опитаних, не довіряють – 58%.

Віталію Кличку довіряють 34%, не довіряють – 54%,

Володимиру Гройсману довіряють 32%, не довіряють – 58%.

Дмитру Разумкову довіряють 26% і не довіряють – 37%, ще 33% не знають його.

Юлії Тимошенко довіряють 25%, не довіряють – 72%.

Юрію Бойку довіряють 24%, не довіряють – 56%.

Петру Порошенку  довіряють 23%, не довіряють – 74%.

Арсену Авакову довіряють 21%, не довіряють – 66%.

Арсенію Яценюку довіряють 20%, не довіряють – 74%.

Максиму Степанову довіряють 12%, не довіряють – 33% (не знають такого – 51%).

Денису Шмигалю довіряють 12%, не довіряють – 54%, третина не чули про такого.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 6-8 лютого 2021 р.

Ілюстративне зображення – 24 канал