Для Вінниці необхідно придбати 300 тисяч доз вакцини від COVID-19, щоб виробити колективний імунітет

7:56
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці перші вакцини від коронавірусу очікують отримати у 2021 році. Для міста потрібно щонайменше 300 тисяч доз, аби виробити колективний імунітет до COVID-19.

В ефірі радіо “Місто над Бугом” заступниця міського голови Галина Якубович розповіла, що для того, аби вакцинувати населення міста та виробити колективний імунітет серед вінничан необхідно отримати близько 300 000 доз вакцин. Фахівці наразі вирішують, які категорії населення мають вакцинуватись першими, однак щеплення буде добровільним.

 

Дивитись з 31:51

– Я сподіваюсь, що це буде якнайшвидше, але тут все залежить від держави, як правильно наше керівництво організує цю роботу. Я дуже сподіваюсь, що фактично Україна отримає вакцину не пізніше, ніж інші країни, тому що від цього залежить здоров’я нації, – зазначила заступниця міського голови.

Зберігати вакцини необхідно в певних умовах у морозильних камерах. Їх планують виготовити на вінницькому заводі, яке спеціалізується на виробництві холодильного обладнання.

– Є доручення міського голови готуватися до отримання вакцини, – додала Галина Якубович. – І сьогодні ми працювали з нашим виробником холодильного обладнання – ТОВ “UBC Group”, звернулися в Міністерство охорони здоров’я щодо технічних параметрів, які необхідні. Наш виробник готовий зробити нам таке холодильне обладнання, яке буде забезпечувати той необхідний температурний режим для вакцин, які надійдуть в Україну. Наше завдання забезпечити зберігання вакцин та вакцинування населення. Зрозуміло, що все буде залежати від того, як держава взагалі їх закупить. Я думаю, що питання транспортні будуть забезпечені державою.

Виробництво морозильних камер для зберігання вакцин розпочнуть лише після того, як завод Green Cool отримає державний сертифікат.

Коли Україна отримає вакцини?

За інформацією видання “Українська правда”, п’ятого грудня Глобальний альянс із вакцин та імунізації отримав від України першу частину заявки до світової ініціативи COVAX, другу частину заявки Україна подасть 14 грудня.

– На минулому тижні, в п’ятницю, я підписав технічні документи з глобальною ініціативою COVAX на отримання вакцини. Ми повинні її отримати в першому півріччі 2021 році, розраховуємо на кінець першого – початок другого кварталу. Ми повинні отримати 8 мільйонів доз, – наводить видання слова Міністра охорони здоров’я Максима Степанова.Ми наполегливо працюємо над якомога швидшим отриманням вакцини. Ми склали графіки вакцинації. Ми розклали всіх людей по пріоритетах. Вважаємо, що пріоритетними групами населення повинні бути люди, які входять до групи ризику… це наші медики, наші освітяни, працівники Нацполіції та група ризику за віком та станом здоров’я – люди, які мають супутні захворювання та старші 60 років.

На початку грудня видання “BBC Україна” спробували з’ясувати, коли Україна отримає свої дози вакцин.

Щоправда, для вироблення імунітету людині потрібно дві дози вакцини. Відповідно, якщо Україна придбає вісім мільйонів, тоді вакцинуватися зможуть або 8 млн людей, якщо йдеться про одну дозу, або 4 мільйони – якщо буде щеплення у дві дози.

У виданні зазначають, що за найоптимістичнішими оцінками українських чиновників, кампанія з вакцинації розпочнеться не раніше травня 2021 року. Однак й тоді щеплення отримають люди з груп ризику. Решті українців доведеться ще зачекати, хоча у МОЗ розраховують на вакцинацію всього населення країни.

– В Україні розраховують на кампанію з масової вакцинації не раніше осені 2021 року, заявляють у МОЗ. Але і цей варіант є дуже оптимістичним. У ВООЗ розраховують, що масові кампанії з вакцинації у країнах почнуться орієнтовно у 2022 році, – повідомляє “BBC Україна”.

Нагадаємо, ще навесні стало відомо, що на заводі у Вінниці налагодять виробництво апаратів штучної вентиляції легень. Вже у липні компанія «UBC Group» очікувала поставку комплектуючих для виробництва у Вінниці перших п’яти апаратів штучної вентиляції легень.

Читайте також: У Вінниці планують налагодити виробництво апаратів штучної вентиляції легень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.