Для переселенців та малозабезпечених: як на Сабарові працює пункт гуманітарної допомоги

15:46
Become a Patron!

У Вінниці, на Сабарові, діє пункт, де переселенці та малозабезпечені вінничани можуть безкоштовно отримати одяг, харчування та дитячі візочки. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, пункт працює з перших днів повномасштабної війни. Облаштували його у приміщенні Вінницького міського клубу за адресою вулиця Черняховського, 74.

Зазначено, що необхідні речі збирала громада Сабарова і кількох сусідніх сіл. Вони роздають їх переселенцям, а також малозабезпеченим людям.

Голова комітету мікрорайону Валентина Мельник розповідає історію початку роботи пункту:

– З перших днів повномасштабного вторгнення рф, люди самі почали приносити до нашого клубу закрутки, одяг, картоплю і дрова. Чоловіки відразу зорганізувалися у місцеву самооборону. Водночас друзі з Кельце, Польща, надсилали для дітей усе необхідне. Це дитячі підгузки, харчування, манежі та візочки.

Ми приймали цих людей навіть посеред ночі, по дзвінку. Приходили до клубу і одягали, бо люди утікали від бомб у чому були. Поселяли скрізь, де була можливість. Дехто живе в нас досить довго, дорослі навіть знайшли роботу, а діти навчаються у вінницьких школах онлайн, – зазначає Валентина Мельник.

Вона додає, що в одному з будинків увесь нижній поверх перетворили на велику кухню, де готують їжу для територіальної оборони. А зношений одяг віддають волонтерським центрам для виготовлення захисних сіток. Тим часом волонтери, які дізнавались про діяльність жителів мікрорайону, самі знаходили їх і привозили хліб та молоко з районів.

Наразі на території Сабарова проживає 200 переселенців. Якась частина затримується надовго, а інші лише на кілька днів чи тижнів. Сюди приїжджали люди з Києва, Ірпеня, Бучі, Вознесенська, які вже поїхали. Та зараз сюди приїхали люди з Харкова, Херсона, Донеччини, Краматорська та Сєверодонецька.

Фото – Вінницька міська рада

Читайте також: Вінницький міський центр надання благодійної допомоги переселенцям змінив графік роботи

Читайте також: У Вінниці знайшли приміщення для переміщеного з окупованого Мелітополя бізнесу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.