Discover.Vn: Google впроваджує на Вінниччині масштабний туристичний проект

15:30
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сайт для приваблення туристичного потоку на Вінниччину «Мандруй Вінниччиною» та сервіс еко-моніторингу сьогодні презентували представники Google Україна у Вінниці. Проекти були втілені у рамках кампанії «Цифрове перетворення Вінницької області». 

Сьогодні, 2 червня, у Вінницькій обласній державній адміністрації – презентація деяких результатів кампанії. Від Google представниками були Дмитро Шоломко, який є директором Google Україна та Олег Якимчук, директор по взаємодії із органами державної влади.

Із гостями спілкувались перший заступник голови ОДА Андрій Гижко та заступник міського голови Владислав Скальський.

Олег Якимчук розповів, що Вінниччина є дев’ятою областю України, де успішно втілюється дана кампанія ( також участь у ній беруть Львів, Рівне, Херсон, Одеса, Миколаїв, Івано-Франківськ, Кропивницький та Черкаси).

Також була присутня Вєта Кулявець, заступнця директора департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА – вона й розповіла про туристичний проект «Мандруй Вінниччиною».

Йдеться про сайт Discover.vn.ua, на якому міститься детальна інформація про найцікавіші туристичні та визначні місця, пам’ятки.

  • Дивно, однак часто навіть не усі місцеві точно знають про те, які їхній край має туристичні цікавинки, – зазначає Вєта Кулявець. – Тоді що вже казати про туристів з інших областей, тим паче – з інших країн. Завдяки цьому сайту можна не тільки дізнаватись про туристичні місця, а й самому вносити на сайт коментарі, фото, описи тощо. Потрібно активно користуватися сайтом, щоб розвивати його та наповнювати.

Як розповіла Вєта Кулявець, сайт поділено на зручні розділи, за якими можна легко знайти потрібну інформацію.

  • На сайті – понад сотня об’єктів, локацій. Є як відомі «7 чудес Вінниччини», так і ті, що не є наразі надто популярними, проте дуже цікавими. Складався перелік за допомогою істориків, місцевих мешканців, профільних спеціалістів. Об’єкти можна шукати за різними критеріями: назві об’єкту, місцю знаходження, регіону. Окрім того, можна складати маршрут тим чи іншим транспортом на вибір, редагувати його.

Окремої уваги на сайті вартують 3D-тури, тобто фактично віртуальний формат фото 360 градусів на 180, який створює ефект присутності. Наразі таких локацій – понад десять, зокрема це панорами місцин, приміщень, територій.

  • Вінниччина посідає перше місце у країні за кількістю палаців, проте, наприклад, у тому ж Немирові – що усі знають? «Авангард». А там виявляється дивиною наявність палацу графині Щербатової, де відзнято чотири 3D-тури у приміщенні та ззовні. Те саме стосується і заповіднику Буша: там стільки всього унікального, і туристи мають про це знати.

Зокрема, 3д-тури відзняті по таких локаціях області:

  • Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» (південь Чечельницького та Тростянецького районів)
  • Гайдамацький Яр та Еко-комплекс «Стоун парк» (село Буша)
  • Церква Різдва Богородиці (село Печера)
  • Церква Св. Параскеви (Могилів-Подільський)
  • Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир
  • Церква Св. Олександра Невського (Могилів-Подільський)
  • Палац графині Щербатової (Немирів),
  • Палац Потоцьких (Тульчин)
  • Державний історико-культурний заповідник «Буша»
  • Iсторико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму ставка Гітлера «Вервольф» (смт Стрижавка)
  • місто-курорт Хмільник
  • Музей М.С.Грушевського (село Сестринівка).

Також можна побачити 3д-тури по цікавим місцинам у Вінниці: Вінницький обласний краєзнавчий музей, Музей Автомотовелофототелерадіо, Національний музей-садиба М.І. Пирогова, Церква-усипальниця М.І. Пирогова, Преображенський собор, Вінницький фонтан Roshen.

Пошук гіда або ж пропозиція – теж послуга, якою можна скористатися на сайті. Окрім того, сайт пристосований для людей, які мають вади зору: про ту чи іншу місцину можна прослухати аудіо-запис. Також на карті позначено об’єкти, де наявні пандуси та спеціальні під’їзди. Також на сайті міститься інформація і про попередні вісім міст, які охопила кампанія.

  • Ця кампанія – не лише сайт про туризм, – каже Дмитро Шоломко. – Ми співпрацюємо із органами місцевої влади, проводимо освітні семінари щодо того, як сучасні інформаційні технології можуть допомагати розвиватися і туризму, і бізнесу, і регіону загалом. Ми даємо інструменти, вчимо ними користуватися. Усе інше залежить від самої громади.

Окрім туристичного проекту, було презентовано й екологічний проект vn.ecoukraine.org: сервіс, який дозволяє протягом 30-ти секунд (авторизованому користувачу) вносити дані про виявлені ним порушення. Йдеться про викиди сміття у не призначених для цього місцях, стихійні звалища, чи інші дії, які шкодять довкіллю.

Як розповів Володимир Мороз, голова громадської організації «е-Екологія», проект має на меті покращення екологічного стану довкілля завдяки своєчасно виявленим порушенням.

  • Це інтерактивний реєстр екологічний проблем області, де можна не тільки побачити локації, де є такі проблеми, а й самому повідомити про них. Не потрібно йти кудись із якимись повідомленнями. Ви авторизуєтесь, надсилаєте на сайт повідомлення із прикріпленим фото та інформацією про локацію. Ваше звернення моніторять та передають офіційне звернення до екологічної інспекції або ж у інший профільний орган і згодом вирішують, яким чином усунути проблему. При цьому ви можете стежити за реакцією природоохоронних органів в режимі онлайн.

Відтак, Володимир Мороз закликав вінничан активно долучатись до системи еко-моніторингу та повідомляти про виявлені порушення.

  • П’ять місяців, допоки втілювалась кампанія, пройшли недаремно, – підсумував Андрій Гижко. – Наразі потрібно активно співпрацювати громаді із сучасними технологіями, адже від цього залежить дуже багато чого.

Окрім згаданих проектів, представники Google Україна повідомили, що складовою кампанії було проведення низки освітніх проектів для представників органів місцевого самоврядування, бізнесу та медіа.

  • Є позитивні зміни у всьому. Вінниччина активно впроваджує інформаційні технології і в цьому є помітний рух зі сторони місцевої влади. Хочу наголосити – програма на презентації цього проекту не зупиняється, вона є безстроковою. Ми сподіваємося, що до обох представлених сьогодні проектів жителі Вінниці та області активно долучаться. Наголошую – тільки разом ми можемо все, – закликав Дмитро Шоломко.