Дев’ять нардепів пропонують звільнити директорку Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА. ВІДЕО

14:32
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Народні депутати з Вінниччини пропонують звільнити Людмилу Грабович, директорку Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА. Таке рішення вони пояснюють “глибокою стурбованістю затвердженим переліком із 10 опорних лікарень в області”.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народна депутатка України Лариса Білозір. Також вона зазначила, що спільну з колегами заяву озвучила сьогодні, 24 лютого, на нараді головних лікарів з усієї Вінниччини в хірургічному корпусі Вінницької обласної лікарні їм. Пирогова.

Ми, депутати Верховної Ради з Міжфракційного об’єднання “Вінниччина”, як і наші виборці, які зверталися до нас, глибоко стурбовані затвердженим переліком з 10 опорних лікарень в області!… Просимо Голову адміністрації та керівництво МОЗ розібратися в способах та критеріях, за якими директор Департаменту охорони здоров’я самовільно без госпітальної ради визначила опорні лікарні, – написала Лариса Білозір.

Відомо, що крім неї заяву підписали два самовисуванці Микола Кучер та Геннадій Вацак, представник “Батьківщини” Олег Мейдич, а також шість депутатів від “Слуги народу”: Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, Юлія Овчинникова та Аліна Загоруйко.

У разі виявлених порушень, зазначених вище, чи корупційної складової, чи інших додаткових обставин, народні депутати пропонують наступне:

1) звільнити директора Департаменту охорони здоров’я Людмилу Грабович;

2) сформувати госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постанови №1074 від 27 листопада 2019;

3) розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення ;

4) госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень в Вінницькій області з огляду та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;

5) не зважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстреної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, допоки не будуть відремонтовані та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути;

6) кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти, перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно з потребами медичних закладів за рішенням госпітальної ради.

Нагадаємо, що у січні уряд затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни. У Вінницькій області таких буде 10, і  це ті заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня. Також вони матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта.

За тим, 11 лютого, мешканці Барського та Шаргородського районів, перекривши рух під стінами ОДА, вимагали доповнити перелік опорних лікарень їхніми районними закладами. Влада закликала протестувальників зачекати перегляду рішення по опорним медичним закладам. Його мають прийняти наприкінці року.

Пізніше у Вінницькій ОДА зазначали також, що ті медичні установи, які не визначені як опорні, будуть продовжувати свою лікувальну роботу (тобто їх не закриють).

Ілюстративне фото – з архіву Vежі

Читайте також: “Доїхати за годину”: на Вінниччині визначили 10 опорних лікарень

Читайте також: «Готові до радикальних дій»: чим закінчилися перемовини протестувальників з ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.