Держбюджет 2020: фінансування виконавчої влади Вінниччини збільшили на 14,5%. ГРАФІКА

18:58
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Учора, 13 квітня, Верховна рада України з другої спроби ухвалила зміни до держбюджету на 2020 рік. Зокрема більше грошей виділили на виконавчу владу в областях. Вінницька ОДА – в п’ятірці лідерів (плюс 14,5%).

Про це повідомив аналітичний портал “Слово і Діло”. Також там проаналізували, на чому буде економити держава через пандемію COVID-19 і карантин.

Зазначається, що Кабінет міністрів знизив доходи державного бюджету на 11% – до 967,1 мільярда гривень, а витрати, навпаки, зросли на 6,9% – до 1,3 трильйона гривень. За рахунок цього дефіцит бюджету зріс на 209% – майже до 300 мільярдів. Зі слів прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ці зміни передбачають “зміщення акцентів на забезпечення основних потреб в умовах пандемії коронавірусу”. 

 

“Слово і Діло” також повідомляє, що згідно з ухваленими змінами до бюджету для всіх областей України збільшили фінансування виконавчої влади. Так, наприклад, Рівненська обласна державна адміністрація отримає на 16,8% більше коштів з бюджету, Харківська ОДА – на 15,8%, Волинська – на 14,8%, Вінницька – на 14,5%. Незначно скоротили лише фінансування Луганської облдержадміністрації – на 0,04%.

Відповідно до графіки, Вінницька ОДА пропонувала видатки у сумі  15 мільйонів 100 тисяч гривень. Оскільки їх збільшили на 14,5%, облдержадміністрація отримає від держави ще 2 мільйони 189 тисяч 500 гривень.

Бюджет-2020: на що збільшать витрати

Повідомляється, що в оновленому бюджеті збільшено фінансування Міністерства охорони здоров’я на 13,3%. Національна служба здоров’я України також отримала на 21,8% більше коштів. Але “Слово і Діло” нагадують, що місцевим бюджетам скоротили субвенцію на розвиток системи екстреної медичної допомоги – її централізували й передали під безпосереднє управління МОЗ.

Також передбачені додаткові витрати на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення – 87,8 мільярда гривень (+ 21,9%).

На 7,4% збільшили фінансування Державної судової адміністрації, на 0,2% (до 83,2 мільярда) – фінансування Міністерства внутрішніх справ. Міністерство соціальної політики отримає на 6,6% більше коштів, Пенсійний фонд – на 17,2%.

Які статті бюджету урізали

Держава не буде цьогоріч фінансувати заходи з будівництва прикордонних інспекційних постів і поліпшення доступу сільськогосподарських підприємств до експортних ринків. Повідомляється, що на це було закладено 75 мільйонів гривень.

Також не буде фінансуватися Фонд президента щодо підтримки освіти, науки і спорту (500 мільйонів гривень), підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень (400 мільйонів гривень), Фонд розвитку закладів вищої освіти (250 мільйонів гривень).

Майже на половину скоротили фінансування Міністерства культури та інформаційної політики і більш ніж на 80% –  фінансування будівництва об’єктів державного значення у сфері культури.

Апарат Верховної ради, Державне управління справами, Офіс генерального прокурора, Вищий антикорупційний суд і Кабінет міністрів теж отримають менше грошей з бюджету. Фінансування земельної реформи скорочено на 33%, надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої освіти – на 94%, виплата пільг і субсидій – на 17,3%.

Крім того, скорочено бюджетне фінансування Центральної виборчої комісії та антикорупційних органів України.

Графіка – slovoidilo.ua

Читайте також: Вінницька міськрада ухвалила бюджет 2020

Читайте також: Втрати бюджету Вінниці через коронавірус можуть сягнути 370 мільйонів. ВІДЕО

Читайте також: “Велика перемога” чи “початок епохи бідності”: який бюджет ухвалила Вінницька облрада. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.