Деруни і понад 1000 яєць: вінничани відправили 15 тонн вантажу на фронт

12:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38

Овочі, консервація, одяг, засоби гігієни та чимало інших важливих та необхідних речей – вінничани зібрали декілька тонн допомоги для українських бійців, які воюють на Сході країни. У міській раді стверджують, що це один із найпотужніших гуманітарних вантажів останнього року. 

Гуманітарний вантаж збирали у навчальних закладах, комунальних підприємствах, долучалися також вінницькі підприємці та всі вінничани, які захотіли допомогти. Майже 15 тонн допомоги декількома машинами з Вінниці на передову у зону АТО відправили сьогодні, 25 квітня, повідомляє Вінницька міська рада.

Українським бійцям відправили каву та чай, печиво та цукерки, що, переважно, приносили учні шкіл та вихованці дитячих садочків. Окрім цього, зібрали ще й 500 кілограм овочів, 25 кілограм копченого сала,  20 кілограм копченої риби, 1200 яєць. Не забули про молоко, вершкове масло, майонез, олію, оселедець, консервацію, хрін, гірчицю, яблука, знайшли 250 кілограм мандарин, дві тонни мінеральної та солодкої води, хлібобулочні вироби, концентрат фруктовий, соки, пиріжки, вареники, деруни, навіть салати по-корейські тощо.

Окрім різноманітних смаколиків, до гуманітарного вантажу також додали необхідний бійцям одяг, тактичні ноші, медичні халати, маскувальні сітки, запчастини до автомобілів, мішки, світлодіодні лампи, електричний бойлер. Українські військові також отримають від вінничан набір для ремонту та обслуговування безпілотних літальних апаратів, а лікувальні та аптечні заклади міста передали найнеобхідніші ліки.

За словами секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського, до збору долучились 26 підприємців міста, школярі, збирала кошти також команда Вінницької міської ради, за які було закуплено харчі, будівельні матеріали, бойлер, насос для подачі води в госпіталь під Маріуполем.

– Центр професійно-технічної освіти №1 надав близько 200 кілограм вареників та дерунів. Також у вантажі близько 100 кілограмів салатів, щоб хлопці відчули смак дому, вони сьогодні забезпечені необхідним, але домашніх смаколиків, які піднімають дух, їм також хочеться. Також долучилась Калинівська об’єднана громада, яка передала свіжі овочі, огірки, помідори. У Красногорівці мешкає вінничанка, яка займається з місцевими дітьми, вона попросила передати їй дитячу літературу українською мовою. Вінницькі школярі зібрали книжки, які сьогодні поїдуть у Красногорівку, також вони принесли прапор України і Вінниці.

– Хлопці зараз ще поїдуть заберуть свіжий хліб з пекарні. Взагалі, в цьому році це один з найпотужніших гуманітарних вантажів, його вага 15 тонн. Ще дві машини поїхали вчора, у кожній з них по 3-4 тонни допомоги. Наш міський голова також звернув увагу, що весна прийшла, і хлопцям треба передягтись, тому необхідні нові футболки, майки, – розповів Павло Яблонський.

Загалом сьогодні на Схід вирушили чотири автомобілі з гуманітарним вантажем від вінничан.

Фото з сайту Вінницької міської ради