× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Депутати Вінницької облради проситимуть керівництво країни скасувати плату за транспортування газу

15:55
Автор: Юлія Плахтій

На наступній сесії Вінницької обласної ради депутати розглянуть звернення щодо скасування абонентської плати за транспортування газу.

Як повідомляється на сайті обласної ради, відповідне рішення було підтримане 12 лютого під час засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм.

Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо скасування абонентської плати за транспортування газу ініціював голова постійної комісії Геннадій Мазур.

– Життя в переважної більшості населення України – важке, у людей не вистачає коштів на харчування, ліки та сплату комунальних послуг, – каже Мазур. – Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо встановлення абонентської плати за транспортування газу призведе до негативних соціальних наслідків для українського народу.

Геннадій Мазур також подав на розгляд комісії проєкт рішення “Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання пенсійного забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування”. Депутати підтримали два звернення та рекомендували голові обласної Ради внести їх на розгляд сесії (її дата ще не відома).

Текст зазначеного звернення щодо скасування плати за транспортування газу оприлюднено на сайті облради. В документі просять “терміново скасувати ганебну постанову НКРЕКП”, щоб “не допустити подальшого підвищення цін на газ та зубожіння населення”.

Повний текст звернення:

“ЗВЕРНЕННЯ депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо скасування абонентської плати за транспортування газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення, відповідно до якого з січня 2020 року для населення вводиться нова система оплати за використаний газ та його транспортування. Тепер українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий – за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановила НКРЕКП.

Абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання. Тобто споживачі можуть отримати субсидію на покриття купівлі газу, а за приєднану потужність мають сплатити живі гроші. Життя у більшості населення України тяжке, у людей не вистачає коштів на харчування, ліки та сплату за комунальні послуги. Рішення НКРЕКП щодо встановлення абонентської плати за транспортування газу призведе до негативних соціальних наслідків для українського народу.

Вважаємо, що такі нарахування несправедливі, адже українці самі проводили трубопроводи з блакитним паливом до своїх осель.

Враховуючи, що за кожен день прострочки платежу споживач, окрім оплати послуги розподілу, має сплатити ще й компенсацію, яка дорівнює розміру самої плати – тобто фактично за період, на який прострочено платіж, споживач має сплатити подвійний тариф за розподіл. При цьому датою оплати є не дата оплати квитанції в банку чи онлайн, а дата, на яку оплата була зарахована на рахунок.

Сплатити за доставку газу, потрібно щомісяця до 20 числа. Проте, пенсії і зарплати нараховують в кінці місяця, то ж виходить, що платити фактично не буде чим.

Зважаючи на викладене, враховуючи складне соціально-економічне становище більшості жителів України, звертаємося з проханням терміново скасувати ганебну постанову НКРЕКП, яка затвердила абонентську плату за транспортування газу і не допустити подальшого підвищення цін на газ та зубожіння населення”.

Читайте також: З січня вінничани менше платитимуть за газ

Читайте також: Цього місяця вінничани отримають менші платіжки на опалення та гарячу воду

Читайте також: У Вінниці зменшили тарифи на опалення та гарячу воду

Читайте також: У Вінниці зросли тарифи на водопостачання та водовідведення

Головне фото – abo.media

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.