Депутат Ковальов: аудиторів з Deloitte не допускають до документів “Вінницяоблводоканал”. ВІДЕО

18:38
Автор: admin
Become a Patron!

Депутат Вінницької обласної ради Андрій Ковальов заявляє, що КП “Вінницяоблводоканал” не допустило аудиторів міжнародної компанії Deloitte до документації “Водоканалу” попри підписаний ще в березні договір. 

Про це депутат заявив під час відеозвернення, яке він опублікував сьогодні на своїй фейсбук-сторінці.

У ньому Ковальов зазначив, що за останні чотири роки обласна рада передала понад десяток дочірніх підприємств “Вінницяоблводоканалу” на баланс різних районних громад. За словами депутата, після цього якість послуг таких підприємств відчутно зросла, про що звітують представники відповідних громад на депутатських комісіях обласної ради. “Залишилося лише одне-єдине підприємство – це “Вінницяоблводоканал”, яке обслуговує понад 80% абонентів міста Вінниці”, – говорить Ковальов.

Також депутат повідомив, що обласна рада не може проголосувати за незалежний аудит діяльності комунальних підприємств, зокрема й “Вінницяоблводоканал”.

– Зараз міська рада ініціювала створення робочої групи, дуже непросто нам вдалося її створити. Туди увійшли представники профільних комісії обласної ради, обласні депутати, керівництво обласної ради і депутати міської ради. Ми з великими труднощами зібралися один раз. І частина депутатів висловили свої незгоду з можливістю проведення незалежного аудиту нашого обласного підприємства.

Місто постійно підставляє плече, виділяє кошти на підтримку діяльності нашого комунального підприємства, хоча воно навіть йому не належить. І місто ініціювало проведення незалежного аудиту компанією Deloitte. На жаль, допустити чи отримати майже будь-які документи, які мали проаналізувати фінансово-господарську діяльність підприємства, вони не можуть.

“Це питання політичне”

Крім того у відеозверненні Ковальов зазначив, що питання передачі КП “Вінницяоблводоканал” на баланс міста є питанням політичним, яке перебуває в руках обласної ради.

– Для нас як для мешканців міста Вінниці немає перспектив отримувати краще водопостачання, якщо це підприємство перебуватиме на балансу обласної ради, – зокрема заявив Ковальов.

Нагадаємо, що 11 березня 2020 року було підписано договір між українським представництвом компанії «Deloitte» (ТОВ «Делойт і Туш») та Вінницькою міською радою щодо проведення аудиту та надання консультаційних послуг з оптимізації управління КП «Вінницяоблводоканал» та КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Міська рада ще восени 2019-го рішенням сесії надала згоду на прийняття в комунальну власність міста майна Облводоканалу. Наразі в обласній раді створено робочу групу, яка має розпочати цей процес.

Аудит КП «Вінницяоблводоканал» мав бути комплексним: діагностика операційної діяльності, фінансова, юридична діагностика, визначення проблемних зон та ефективної концепції цільової операційної моделі управління тощо.

“Погодившись прийняти цілісно-майновий комплекс підприємства у власність територіальної громади, місто має чітко зрозуміти: в якому стані передається Облводоканал, які там є наявні матеріальні й фінансові ресурси, виклики та проблеми, з якими потрібно буде працювати. Адже підприємство потребує технічної модернізації, ефективного менеджменту, розробки стратегії розвитку”, – ідеться в повідомленні Вінницької міської ради.

VежА надіслала запит у КП “Вінницяоблводоканал” з проханням пояснити, чи справді на підприємство не допустили аудиторів та з якої причини. У прес-службі Водоканалу пообіцяли відповісти на нього завтра, 27 травня.

Тариф на воду планують збільшити

Проте саме вже завтра відбудуться громадські слухання щодо можливого підвищення тарифів за водопостачання, ініційовані “Вінницяоблводоканал”.

На такий крок вже відреагував міський голова Вінниці Сергій Моргунов, закликавши містян прийти на громадські слухання та висловити свій протест проти намірів Водоканалу підвищити ціни на воду. На думку міського голови, містяни так і не відчули покращення якості води, а обласне підприємство не продемонструвало стратегію свого розвитку.

 

Обласна рада: “Ми зобов’язані провести громадські слухання”

Ситуацію прокоментували і у Вінницькій обласні ради. Так, на сайті облради вже під вечір з’явилося повідомлення, в якому ситуацію з громадськими слуханнями пояснює Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

– Відповідно до чинного законодавства Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, вимагає від усіх суб’єктів господарювання, які є ліцензіатами, надати розрахунки тарифів на водопостачання та водовідведення до 1 червня 2020 року. Це не означає, що ці розрахунки будуть затверджені комісією, тарифи будуть встановлені та введені в дію з 1 січня 2021 року, а не, наприклад, з 1 вересня 2021 року.

Громадські слухання щодо встановлення тарифів необхідно провести обов’язково, це вимагає законодавство без будь-якої політичної складової чи популізму. Одна із складових полягає в тому, що громадські слухання повинні бути проведені до 1 червня поточного року, хоча вони і носять лише рекомендаційний характер. Але директор КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський не може не провести цих слухань.

Разом з тим ми розуміємо, що ніхто в нинішньому році не буде підвищувати тарифи на водопостачання чи водовідведення для жителів міста Вінниці, – коментує Геннадій Федорович. – Президент України Володимир Зеленський заявив, що в 2021 році відбудеться підняття мінімальної заробітної плати, скоригуються ціни на енергоносії, а ці два чинника та вартість реагентів складають найбільшу питому вагу при формуванні тарифів на водовідведення та водопостачання. Якщо Вінницька область не подасть розрахунок тарифів до 1 червня нинішнього року, а в 2021 році виникне питання підняття тарифів (інфляція, девальвація гривні, ріст цін тощо) та підприємство вчасно не проведе громадських слухань – НКРЕКП на підставі даних звітності самостійно визначить та встановить тарифи без участі громадськості.

Тому позиція обласної Ради полягає в тому, що ми несемо моральну відповідальність як представники спільних інтересів жителів всієї області, не лише за місто, а і за всю область. І найголовніше: можна замінити постачальника електроенергії або газу, але, в нашому випадку, альтернативного постачальника послуг на водовідведення та водопостачання, як КП «Вінницяоблводоканал» немає. Тож депутати обласної Ради розуміють, що це стратегічне підприємство, – зазначив Мазур.

Які пропонуються тарифи та коли відбудуться слухання

У “Вінницяоблводоканалі” розробили проекти тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік. Вони вищі за нинішні, і вінничан запрошують на відкрите обговорення. 

В комунальному підприємстві повідомили, що вони щороку в термін до 1 червня мають подавати до Національного регулятора  розрахунки проектів тарифів на наступний плановий рік. Таким чином, відповідно до розрахунків проектів, “Вінницяоблводоканал” пропонує встановити наступні розміри тарифів на 2021 рік:

– централізоване водопостачання 13,50 грн. (без ПДВ) за 1 м³ (наразі тариф становить 12,07 грн);
– централізоване водовідведення 7,38 грн. (без ПДВ) за 1 м³ (наразі тариф становить 6,21 грн).

Основними причинами необхідності встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік у “Вінницяоблводоканалі” називають такі:
– зміна тарифів на енергоносії;
– зміна цін на реагенти для очищення води;
– зміна законодавчо визначеного розміру заробітної плати;
– зміна цін на паливно-мастильні матеріали;
– зміна цін на матеріали для виробництва;
– зміна бази оподаткування;
– зміна амортизаційних відрахувань;
– зміна витрат пов’язаних з Другим проектом розвитку міської інфраструктури;
– зміна вартості інших складових тарифів.

Та спершу на підприємстві влаштують відкрите обговорення, до якого запрошують долучитися усіх охочих вінничан.

Захід  відбудеться у четвер, 28 травня, в адміністративному приміщенні КП “Вінницяоблводоканал” (вул. Київська, 173, другий поверх, актова зала). Початок – о 9:00.

Заявки на реєстрацію для участі можна подати до 27 травня за телефоном: (0432) 61-91-59, або надіслати на електронну адресу: [email protected]

Також до 27 травня у “Вінницяоблводоканал” можна надіслати зауваження та пропозиції. Їх приймають  в письмовому та/або електронному вигляді за адресами:
– e-mail: [email protected]
– 21022, м.Вінниця, вул. Київська, 173.

Читайте також: Суд зобов’язав вінницький Водоканал сплатити майже 26 мільйонів боргу на користь обленерго. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.