Мер Вінниці закликає містян висловитися проти підняття тарифів на воду на громадських слуханнях. ВІДЕО

14:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов звернувся до вінничан із закликом прийти на громадські слухання щодо підняття тарифів на водопостачання у Вінниці та висловитися проти наміру “Вінницяоблводоканал” вчергове підняти тариф на воду. 

Про це Моргунов повідомив сьогодні у відеозверненні, опублікованому на його фейсбук-сторінці.

Так, очільник міста нагадав, що у лютому “Водоканал” вже піднімав тариф на воду і тоді ціна зросла відразу на п’ять гривень за кубометр. Проте містяни так і не відчули покращення якості води. Так само, за словами міського голови, обласне підприємство не продемонструвало стратегію свого розвитку.

Крім того Сергій Моргунов нагадав, що минулого тижня Вінницька міська рада ухвалила Програму антикризової підтримки громади. “Але ми робили це не для того, щоб хтось відібрав ці доплати через чергові підвищення цін і тарифів”, – зазначив мер.

Відтак міський голова закликає містян прийти на громадські слухання “Водоканалу” щодо підняття тарифів на водопостачання та висловитися проти такої пропозиції. Також Моргунов анонсував своє звернення до компетентних органів з метою перевірки обласного водоканалу на обґрунтованість тарифів.

Слухання відбудуться у четвер, 28 травня, в адміністративному приміщенні КП “Вінницяоблводоканал” (вул. Київська, 173, другий поверх, актова зала). Початок – о 9:00.

Нагадаємо, що у “Вінницяоблводоканалі” розробили проекти тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік. Вони вищі за нинішні, і вінничан запрошують на відкрите обговорення.

В комунальному підприємстві повідомили, що вони щороку в термін до 1 червня мають подавати до Національного регулятора  розрахунки проектів тарифів на наступний плановий рік. Таким чином, відповідно до розрахунків проектів, “Вінницяоблводоканал” пропонує встановити наступні розміри тарифів на 2021 рік:

– централізоване водопостачання 13,50 грн. (без ПДВ) за 1 м³ (наразі тариф становить 12,07 грн);
– централізоване водовідведення 7,38 грн. (без ПДВ) за 1 м³ (наразі тариф становить 6,21 грн).

Основними причинами необхідності встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік у “Вінницяоблводоканалі” називають такі:
– зміна тарифів на енергоносії;
– зміна цін на реагенти для очищення води;
– зміна законодавчо визначеного розміру заробітної плати;
– зміна цін на паливно-мастильні матеріали;
– зміна цін на матеріали для виробництва;
– зміна бази оподаткування;
– зміна амортизаційних відрахувань;
– зміна витрат пов’язаних з Другим проектом розвитку міської інфраструктури;
– зміна вартості інших складових тарифів.

Та спершу на підприємстві влаштують відкрите обговорення, до якого запрошують долучитися усіх охочих вінничан.

Захід  відбудеться у четвер, 28 травня, в адміністративному приміщенні КП “Вінницяоблводоканал” (вул. Київська, 173, другий поверх, актова зала). Початок – о 9:00.

Заявки на реєстрацію для участі можна подати до 27 травня за телефоном: (0432) 61-91-59, або надіслати на електронну адресу: [email protected]

Також до 27 травня у “Вінницяоблводоканал” можна надіслати зауваження та пропозиції. Їх приймають  в письмовому та/або електронному вигляді за адресами:
– e-mail: [email protected]
– 21022, м.Вінниця, вул. Київська, 173.

Нагадаємо, що Вінницька міська рада неодноразово зверталася до обласної ради з пропозицією взяти “Вінницяоблводоканал” на баланс міста, позаяк абсолютна більшість клієнтів “Водоканалу” – мешканці міста. Проте з боку обласної ради це питання досі не вирішене.

Читайте також: У Вінниці зменшили тарифи на опалення та гарячу воду

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.