Публікації за датами

  • 31 Жовтня/ 15:16

    Vinnytsia

    Публікація31.10.1915:16

    Автор:Катерина Дядюк

    “День Химер” на Хеловін: за рік існування вінницьке видавництво стало рекордсменом в Україні. ФОТО

Рік тому вінницьке “літературне” подружжя – Вікторія Гранецька та Влад Сорд – відкрили власне видавництво “Дім химер”. З нагоди цієї річниці вони влаштували у Вінниці справжнє свято – “День Химер” на Хеловін.

Святкування зробили тематичним, адже “Дім Химер” спеціалізується на літературі “жахів”, яку люблять читати й самі видавці. Відтак, сьогодні, 31 жовтня, в молодіжному центрі “Квадрат” і книгарні “Є” аж до опівночі триватимуть різноманітні заходи якраз у стилі видавництва:

– майстер-клас “Пін-код від скриньки з сюжетами” від поета і музиканта Миколи Палиги;
– поетичні читання з “вільним мікрофоном”;
– презентація книги Євгена Ліра “Степовий бог”;
– вечір лячних історій у книгарні за участі Миколи Палиги, Сергія Рибницького, Влада Сорда, Володимира Мініна, Поліни Кулакової, Тіни Гальянової та багатьох інших;
– готична костюмована вечірка “Темний бал” з музично-декламаційним перфомансом, химерними танцювальними постановками, благодійним аукціоном тощо.

Детальніше з програмою “Дня Химер” можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

 

 

Перед святкуванням річниці видавництва відбулася невелика прес-конференція, на якій Вікторія Гранецька, письменник Микола Палига (м. Хмельницький) та одна з перших авторок “Дому Химер” Поліна Кулакова (м. Львів) розповіли про досягнення “Дому Химер” за цей рік, а також про те, які цікавинки готують на майбутнє.

А досягнення, варто зазначити, у видавництва й справді чималі: за рік існування “Дім Химер” став рекордсменом в Україні, видавши аж 17 книг. З цими виданнями можна ознайомитися (а за бажання  навіть придбати) на сайті видавництва, який запустився якраз сьогодні. Його, до речі, розробив Микола Палига.

Зокрема, бестселерами “Дому Химер”, зі слів Вікторії Гранецької, стали: психологічний трилер Поліни Кулакової “Дівчина, яку ми вбили”; “темне фентезі” “Аркан Вовків” – дебют молодого автора з Києва Павла Дерев’янка; містичний трилер Ксенії Циганчук з Рівного “По той бік пам’яті” тощо.

 

Крім спеціалізації на “химерних” жанрах, “Дім Химер” публікує книжки лише сучасних українських авторів, що робить це видавництво унікальним в Україні.

Ще одним досягненням “Дому Химер” Вікторія Гранецька називає те, що у довгий список престижної літературної премії “Книга року ВВС-2019” потрапила “Безодня” – збірка військово-містичних оповідань поета і прозаїка Влада Сорда. Це видання також є бестселером видавництва.

Більше того Микола Палига відкрив секрет, що вже цього року вийде й друга частина “Безодні”. З його слів, концептуально “це буде дещо феєричне, і ця книжка вже заслуговує на масштабний попередній продаж”.

 

– Моторошні і навіть жахливі історії мають терапевтичний ефект: як для читача, так і для автора. Такі емоції дуже потрібні для того, щоб врівноважувати наш психічний стан,… тому що проживаючи ці історії, ми їх відпускаємо. Навіть комедії і романтичні фільми не дають такого ефекту звільнення і відпускання негативу, як якісь такі моторошні речі, – розповіла Вікторія Гранецька. – Звісно, не всі є фанатами любовних романів, не всі готові читати дитячу літературу, тому така література (химерна, моторошних жанрів) вона потрібна. Є дуже багато поціновувачів саме таких книжок, і ми – в першу чергу. Інакше б ми не заснували таке видавництво.

 

 

– До того ж не варто забувати, що ми – країна, яка воює, і що посттравматичний стресовий розлад це серйозна річ. Тому така література має й терапевтичний ефект. Не дарма ж видавництво це – ветеранське, – додав Микола Палига.

“Дім Химер” – незалежне книжкове видавництво, засноване 31 жовтня 2018 року в рамках реабілітації та соціалізації ветеранів АТО/ООС (ветеранський бізнес). Усе почалося, як родинна справа, де Вікторія Гранецька працює з текстами, а Влад Сорд займається художнім оформленням видань і дизайном промо-матеріалів. Мета проекту – видання книг українських письменників, котрі спеціалізуються на химерній жанровій та авторській прозі: містично-психологічні трилери, горор, детективний нуар, соціальна фантастика, неоготика, темне фентезі, стім-панк, романи й оповідання на основі історичних містифікацій тощо (джерело – chimeraspublisher.com.u).

 

До речі, нещодавно “Дім Химер” оголосив тематичний літературний конкурс оповідань “Антисоціальна мережа”. І сьогодні, під час святкування річниці видавництва, мають оголосити переможців цього конкурсу.

Микола Палига розповів, що загалом вони отримали 170 оповідань про дивні-моторошні-містичні (вигадані або реальні) історії, пов’язані з соцмережами (легальними чи забороненими), як від початківців, так і від досвідчених авторів. Журі, яке досі тримають у таємниці, відібрало 31 краще оповідання, які у “Домі Химер” опублікують вже в наступному році.

Імена переможців та назви їхніх оповідань обіцяють опублікувати на сайті видавництва. А щодо збірки, то Вікторія Гранецька зазначила, що наразі це 500 сторінок (або мільйон знаків з пробілами), тож можливо це видання вийде у кількох частинах.

 

Щодо планів видавництва на наступний рік (окрім цієї збірки оповідань) Вікторія Гранецька розповіла, що весною вийде друга частина “Аркану Вовків”, а восени – друга частина “Степового бога” (трилогія “Хассара”). Також очікується продовження роману “Знак Єви” (трилогія “Evangelion”).

Поліна Кулакова також розповіла, що цього року вийде її новий роман, який буде не просто психологічним, а гостросоціальний трилером. Письменниця поділилася, що в цьому романі вона описує свій особистий травматичний досвід з дитинства, і таким чином хоче “допомогти іншим дітям, які не справилися,і в яких життя гірше склалося ніж в неї”.

  • Я сподіваюся, що “Дім Химер” допоможе мені реалізувати цей проект і зробимо “химерну добру справу”, – зазначила Поліна Кулакова.

 

Вікторія Гранецька розповіла, що за кількістю видань перший рік став для “Дому Химер” рекордним, але надалі вони змінять підхід: зменшать кількість видань, але більше часу присвятять їхній промоції. Таке рішення письменниця пояснила тим, що “кожна книжка має бути дійсно подією”.

Крім того “Дім Химер” започаткує серію “Химерний нон-фікшн” (це жанр, для якого характерна побудова сюжетної лінії винятково на реальних подіях). Вікторія Гранецька зазначила, що у світі нон-фікшн по продажах переганяє художню літературу, і в Україні, наприклад, ця ніша абсолютно порожня.

Засновниця видавництва не розкрила подробиць, але зазначила, що зараз двоє авторів вже працюють над першою книгою, яка започаткує цю серію. А далі це буде прикладна література, науково-популярна література, мотиваційна література тощо, але вся – сучасних український авторів та актуальна до наших реалій.

 

Сьогодні, 31 жовтня, видавництво “Дім Химер” святкує лише першу річницю, але за цей час вже гучно про себе заявило. Надалі це свято хочуть перетворити на перший в Україні фестиваль “Химерної літератури”, який триватиме кілька днів і участь у якому братимуть усі українські видавництва. Бажаємо, щоб ці плани втілилися, і у Вінниці з’явився ще один чудовий фестиваль.

Долучитися до святкування річниці заснування “Дому Химер” може кожен. Вхід на усі заходи – вільний, але на готичну костюмовану вечірку “Темний бал” – за умови наявності маскарадного костюма та попередньої реєстрації. Детальніше про це – ТУТ

В рамках “Темного балу” також відбудеться невеличкий благодійний аукціон, на якому збиратимуть кошти на лазерну корекцію для “дизайнера видавництва”. Вікторії Гранецька зазначила, що “незручно просити для себе”, але все ж розповіла, що йдеться про Влада Сорда, який внаслідок травми та контузії під час воєнних дій на сході України має зараз відшарування сітківки. А оскільки він розробляв дизайн усіх видань “Химерного Дому”, за цей рік його зір сильно впав і є загроза повної втрати. Та поки що подружжя намагається впоратися власними силами.

Також під час святкування можна буде не лише придбати книги письменників, а й поспілкуватися з ними у неформальній “химерній” атмосфері.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Вінницьке «літературне» подружжя відкрило власне видавництво «Дім химер»

Читайте також: Збірка оповідань вінницького автора про війну потрапила до Довгого списку премії “Книга року ВВС – 2019”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.