“Дайте працювати водіям”: вінницькі перевізники влаштували акцію протесту поблизу Писарівки. ВІДЕО

10:50
Автор: Катерина Дядюк

Сьогодні, 13 травня, в селі Писарівка кілька десятків перевізників влаштували акцію протесту. Вони вимагають від Уряду послабити карантинні обмеження і дати дозвіл на усі пасажирські перевезення: міські, міжміські, міжобласні та інші.

О 10:00 годині вони виїхали на трасу М12 поблизу Писарівки на десятках автобусів з банерами “Наші діти хочуть їсти”, “Дайте працювати водіям”, “Безпека руху – це життя” тощо.  Учасники кажуть, що це попереджувальна акція, тому дорогу вони не перекриватимуть, бо “Дорога – це життя”. Наразі вони чекають представників обласної влади і підготували звернення до голови Вінницької ОДА. З їхніх слів, наразі вони чекають 40 хвилин, а якщо ніхто не приїде, то вони самі приїдуть “на каву” до Владислава Скальського. Також кажуть, що якщо їх не почують, то готові на “радикальніші дії” аж до перекриття доріг.

Зокрема перевізники обурюються тим, що люди пересіли у легкові автомобілі та їздять по 4-5 осіб у салоні, натомість перевезення в автобусах, де є більше простору та більша відстань між сидіннями, заборонені. Учасники акції вважають це несправедливим і вимагають рівних умов для всіх. Зі слів перевізників, сьогодні для них “питання стоїть не заробити, а вижити”. Вони хочуть, щоб їх почули і готові  дотримуватися усіх санітарних норм, робити температурний скринінг, перевозити обмежену кількість пасажирів тощо.

Ця акція протесту відбувається в рамках всеукраїнської акції.

UPD: Як повідомляє “33 канал”, акція протесту завершилася близько 12:00, адже Сергій Здітовецький, заступник голови Вінницької ОДА, вислухав на трасі вимоги і претензії  більше сотні перевізників та пообіцяв передати їхні вимоги до Кабміну.  Також зазначається, що якщо до 22 травня в цьому питанні не буде жодних зрушень, перевізники знову вийдуть на акцію протесту.

Ще раз наголосимо, що сьогодні перевізники не перекривали трасу у Вінницькій області.

Фото – Ірина Шпильова у Фейсбук

Фото – Ірина Шпильова у Фейсбук

Фото – Ірина Шпильова у Фейсбук


Фото – Ірина Шпильова у Фейсбук

Нагадаємо, що сьогодні о 10:00 під Кабміном перевізники та представники руху #SaveФОП влаштували акцію з вимогою відновити повноцінну роботу громадського транспорту, як внутрішньоміського сполучення, так приміського та міжміського. Підприємці стверджують, що “нормальна робота економіки без відновлення пасажирських перевезень є абсолютно неможливою, а непрацюючий ринок громадських перевезень суттєво ускладнює доїзд працівників на робочі місця та доїзд клієнтів і споживачів до пунктів реалізації товарів та послуг.

– Заборона пасажирських перевезень легальними перевізниками, натомість, стимулює нелегальних перевізників, які не платять податків та не несуть відповідальності за безпеку своїх пасажирів. Сьогодні тисячі легальних підприємців, що працюють у сфері громадських перевезень залишаються без роботи і без фінансових ресурсів на проживання, – йдеться у зверненні до Уряду.

Фото – Ksenya Lyapina у Фейсбук

Фото – Ksenya Lyapina у Фейсбук

Таким чином рух #SaveФОП вимагає від Уряду вжити негайних заходів для швидкого відновлення пасажирських перевезень громадським транспортом, а саме:
1) відновити пасажирські автобусні перевезення на приміських, міжміських та міжобласних маршрутах, за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог;
2) відновити роботу метрополітену та іншого міського транспорту тощо.

Подібні акції відбуваються у різних містах України. За повідомленнями ЗМІ, сьогодні автоперевізники паралізували центр Києва.

Відео – Vitaly Pavlovsky
Фото – Ірина Шпильова та Ksenya Lyapina у Фейсбук

Читайте також: Вінницькі підприємці вийшли на протест із закликом до Уряду дозволити працювати речовим ринкам. ФОТО

Читайте також: За добу на Вінниччині зафіксували 48 нових випадків COVID-19

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.