hex

array(0) { } ID вашего меню 'Головне' равен 5.
Меню

Чи подолали пік: поширення коронавірусу на Вінниччині в динаміці та графіках

21:36
Автор: admin

Оновлено: 28 Травня 2020, в 02:06

Перший випадок коронавірусної хвороби SARSr-CoV-2 на території Вінницької області було виявлено понад місяць тому – 25 березня 2020 року. З того часу на Вінниччині зафіксовано 417 випадків інфікування, 127 випадків одужання і на жаль – три смерті від коронавірусної хвороби. 

У цій публікації, оперуючи виключно офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, Вінницького обласного лабораторного центру, а також даними, отриманими у Вінницькій міськраді, ми спробували дослідити кілька речей та явищ:

– Як поширюється захворюваність в динаміці на території області

– Чи ефективно Вінниччина бореться з хворобою у порівнянні з іншими регіонами країни

– Чи є динаміка поширення коронавірусу на Вінниччині аналогічною з динамікою по країні

– А також чи є рівень захворюваності та смертності на пневмонію нетиповим для Вінниччині з огляду на статистику попередніх років.

Чи зростає рівень захворюваності на Вінниччині?

Найперше давайте поглянемо, на якому етапі в динаміці перебуває рівень інфікування COVID-19 у Вінницькій області.

Як видно з графіку, створеному згідно з офіційними даними обласного лабораторного центру МОЗ України, найбільшу кількість захворюваності в області фіксували протягом тижня з 10 по 17 квітня. Відтоді ми бачимо помітний спад темпів поширення інфекції, а особливо чітко це видно в останні чотири дні.

Як видно, “апокаліптичні” сценарії, за якими область мала “вибухнути” коронавірусом після Великодня не справдилися, можливо й через відповідальну позицію більшості релігійних громад, які утрималися від масових відвідувань храмів у ті дні. 

Поруч з цим не можна не відзначити і зростання темпів одужань від хвороби. Сумарно пацієнтів, які побороли коронавірусну хворобу на сьогодні в області 127, а їхня кількість особливо відчутно зростала в останні три дні, паралельно з падінням рівня виявлення нових випадків захворюваності.

Навряд чи можна однозначно стверджувати, що область подолала пік захворюваності. Проте у періоді від моменту виявлення першого випадку ми бачимо, що в останні два тижні кількість нових випадків майже постійно зменшується. 

Кількість тестувань і виявлених випадків: порівняння з іншими регіонами

Протягом тривалого часу Вінниччина перебувала у числі регіонів, де фіксувалося найбільша кількість захворювань, особливо в ті періоди, коли з’являлися вогнища інфекції в лікарняних закладах. Проте з часом пальму такої сумнівної першості регіон почав втрачати і наразі Вінницька область розташовується на дев’ятій позиції серед усіх областей України за кількістю виявлених випадків.

Цікаво, що і в розрізі загальноукраїнської статистики ми не бачимо синхронності. У той час, коли графік захворюваності загалом по Україні досі прямує догори, на Вінниччині він спадає вже два тижні поспіль.

Хтось може зауважити, що подібна ситуація на графіках може бути пов’язана з тим, що буцімто на Вінниччині роблять менше тестів у співвідношенні з рештою країни з розрахунку на один мільйон населення.

Проте насправді ситуація протилежна: якщо в середньому по Україні роблять 205,8 тестів на мільйон людей, то у Вінницькій області – 251,5 тестів. За цим показником Вінницька область опинилася на другому місці в Україні після Києва, де наразі зафіксовано найбільшу кількість інфікувань в Україні.

А у самій Вінниці цей показник перевищує середньоукраїнський понад вдвічі – 447,9 тестів з розрахунку на мільйон осіб станом на 25 квітня.  

Чи є ситуація нетиповою цього року?

Водночас коронавірусний ажіотаж в усьому світі та в Україні зокрема – особливо з огляду на порівняно невисокий відсоток смертності – спонукає багатьох сумніватися в реальності загрози та наводить на думки про “теорію змови”. На такі сумніви не впливають жахливі кадри з лікарень Італії та Іспанії, позаяк Україна поки що відносно м’яко проходить пандемію у порівнянні з деякими іншими, значно більш розвинутішими, державами.

Цікаво, що якщо подивитися на офіційну статистику, привід для таких сумнівів справді є. Так, наприклад, ще 7 квітня голова Вінницької ОДА Владислав Скальський повідомляв, що кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції та пневмонії на території Вінниччини – на 41% нижче епідемічного порогу.

За даними Вінницької міської ради, найбільша кількість випадків ГРВІ та пневмоній на території Вінницької області була зафіксована в січні-лютому цього року – приблизно 890 випадків на 100 тисяч населення, а в самій Вінниці – 715 випадків на 100 тисяч. З того моменту ця кількість постійно зменшувалася і станом на 24 квітня у Вінницькій області становила 102,4 випадки на 100 тис. населення, а у Вінниці – 103,3.

Водночас як видно з графіку вище, кількість зафіксованих випадків пневмонії та рівень смертності від неї в останні роки коливався. Так, відчутне зростання і вищий рівень смертності був зафіксований у 2016 році, а за тим – минулого року: саме тоді, коли на думку багатьох, коронавірус потрапив до України і на нього перехворіла значна кількість людей ще до запровадження карантинних обмежень та офіційно виявлених випадків SARSr-CoV-2 в Україні.

З огляду на певну сезонність поширення цієї хвороби, можна припустити, що ситуація з пневмоніями на Вінниччині – а саме це ускладнення є найбільш поширеним внаслідок інфікування коронавірусом – наразі перебуває у межах традиційних показників.

Автор не може стверджувати, чи можна вважати пік захворюваності на SARSr-CoV-2 у Вінницькій області подоланим. Вочевидь, на поширення коронавірусу – так само як пневмонії, грипу та ГРВІ – вплинули запроваджені карантинні обмеження. Проте цифри говорять самі за себе: наразі спостерігається тенденція до зменшення темпів поширення інфекції в області. А відтак попередньо анонсована урядом ініціатива локалізації карантинних обмежень саме в тих регіонах, де це потрібно, виглядає логічною.

Тож будемо сподіватися, що Вінниччина утримає позитивну динаміку, а відтак наш регіон стане одним з тих, де буде доречно послаблювати обмеження, котрі вкрай негативно впливають на економіку. 

Читайте також: КМІС: до продовження карантину готові 79% українців

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Опубліковані матеріали в розділі "Блоги" є приватною думкою авторів та не завжди збігаються з позицією редакції. Відповідальності за розміщені публікації в розділі "Блоги" редакція видання "Вежа" та ТОВ "ВЕЖА ВІП" не несе
Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.