Чи “достойне” Старе місто свого стадіону і “червоне світло” трамваю-музею: у Вінниці обрали проекти, за які голосуватимуть на Бюджеті громадських ініціатив

21:14
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні експертна група в стінах Вінницької міської ради визначили 42 проекти з 76-ти, які візьмуть участь у цьогорічному Бюджеті громадських ініціатив. З цих проектів 19 підтриманих – малі, решта 23 – великі.

Перед початком засідання організаційний комітет роздав всім присутнім перелік усіх надісланих проектів з помітками “позитивний” або “негативний” після їхнього попереднього опрацювання відповідними департаментами та службами міської ради. По кожному проекту з позначкою “Негативно” відбулося обговорення аби пояснити, чому проект не отримав схвальний відгук та чи можна його допустити до голосування. Ще два проекти – № 6 «Казки про Вінницьких Гномів» та № 34 «Кімната цілющого повітря», зняті з участі у конкурсі авторами. Проект № 49 «Стерилізація безпритульних тварин – основний метод контролю їх кількості» об’єднаний з проектом № 60 «Безкоштовна стерилізація безпритульних тварин (кішок) на території міста Вінниця»

Кафе-музей-Вінницький трамвай поїде своїм шляхом

Першу дискусію викликала негативна оцінка проекту “Кафе-музей-Вінницький трамвай”. Чиновники зазначили, що облаштування вагону-музею, де буде працювати кафе – проект комерційний, навіть якщо йдеться про роботу там працівників з інвалідністю. Присутній на засіданні автор проекту намагався переконати експертів, що проект буде самоокупним за рахунок благодійних внесків. Більше того – чоловік запевнив, що вже має домовленості за отримання трамвайного вагону та виділення під нього місця. У вагоні, за задумом, мають бути розміщені експонати про історію вінницьких трамваїв та про історію самої Вінниці.

Однак ці аргументи присутніх не переконали і проект не був підтриманий для допуску до голосування. На це чоловік спокійно сказав, що він з однодумцями вже довго працюють над втіленням ідеї і реалізують її самотужки. Головуючий на засіданні заступник міського голови Владислав Скальський у свою чергу запевнив автора проекту в своїй підтримці його втілення.

 

Цивілізаційний конфлікт на футбольному полі

Ще більш гарячу дискусію викликав проект №54 – Реконструкція спортивного поля на площі Шкільній у Старому місті. Попри те, що проект, на який автор просить мільйон гривень, отримав попередню позитивну оцінку, зі своїми запереченнями виступив представник Департаменту міського господарства. Чиновник заявив, що з його досвіду, футбольна арена, не “прив’язана” до якогось закладу, наприклад школи, приречена на поступове знищення.

– Якщо там не буде охорони – це все. Там відразу будуть вирви, штучне покриття пошкодять неправильним взуттям – гратимуть в буцах замість кедів, поламають все, от побачите. А ще ми точно не вкладемося в мільйон, – запевнив комунальник.

Окрім того, за його словами, специфіка Старого міста така, що там взагалі не варто будувати стадіони: “Ну там мало асфальту, там приватний сектор. Люди з городів, в багнюці на ногах, підуть на те футбольне поле. Там постійно буде брудно. Це хіба в інших районах таке будувати”, – вважає чиновник.

Такі аргументи викликали стриману, але досить образну реакцію Скальського:

– Ви чули коли небудь про теорію “Розбитих вікон”?, – звернувся заступник мера до представника міського господарства

– Не чув.

– Поцікавтеся. Це така теорія, коли в Нью-Йорку постійно розбивали вікна на вулицях, вандали обмальовували вагони метро. Але міське керівництво поставило собі за мету відразу замінювати вікна на цілі й щоб метро щоранку виходило чистим. Попри все. І це дало свої результати – вікна припинили бити, вагони більше не обмальовували.

Скальський висловив припущення, що якщо цей проект переможе, його автори та всі мешканці Старого міста будуть особливо ретельно його оберігати, не давати нищити. “Ми не повинні упереджено ставитися до людей тільки тому, що вони проживають у приватному секторі, на Старому місті наприклад. Бо ми всі вінничани. Ми не можемо не допускати цей проект до голосування лише з цих причин”. Після цієї репліки заступник міського голови поставив проект на голосування експертною комісією – абсолютна більшість висловилася “за” проект №54, а представник Департаменту комунального господарства лише скрушно похитав головою.

 

Зрештою до цьогорічного голосування в Бюджеті громадських ініціатив будуть допущені наступні проекти:

Великі проекти:

  1. “Створення зони безпеки й комфорту частини вулиці Острозького, Довженка та облаштування студентського містечка”
  2. “Створення сучасних умов для фізичного розвитку дітей та дорослих”
  3. “Вінницька театральна студія”
  4. VinNewSport – здоровий спосіб життя для всіх без обмежень”
  5. “Історія та легенди Вінниці”
  6. “Веселка” – зона комфорту”
  7. “Побудувати тротуар для мешканців в мікрорайоні “Авторинок”
  8. “Моя нова Можайка”
  9. Алея закоханих. Перезавантаження”
  10. “Дозвілля рівних можливостей”
  11. “Створення соціально культурного центру пенсіонерів”
  12. “Центр розвитку для дітей та молоді “Мрія” в м-ні Тяжилів”
  13. “Майданчик для пляжного футболу та волейболу в Тяжилові”
  14. “Первинне сортування сміття у домогосподарствах”
  15. “Благоустрій зони відпочинку для дітей на прибережному схилі на вул. Волошковій”
  16. Благоустрій території улаштування фонтану в зоні відпочинку на вули. Волошковій!”
  17. “VinnytsiaTourist”
  18. “Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає”
  19. “Водний-ігровий майданчик-фонтан в м-ні Тяжилів”
  20. “Реконструкція спортивного поля на площі Шкільній”
  21. “Поліцейське містечко”
  22. “Музей просто неба “Голокост на Вінниччині”
  23. “Водному простору – простір”

 

Малі проекти:

  1. “Активне дозвілля”
  2. “Шашково-шахматний клуб в Тяжилові”
  3. “Заміна труби на озері на Хуторі Шевченка”
  4. “Облаштування пляжу на березі річки Південний Буг в районі вулиці Зарічної”
  5. “ЕкосистемАрт”
  6. Green garden for kinder life
  7. “Улаштування на стадіоні спортивного майданчика для пляжного волейболу на вул. Волошковій”
  8. Упорядкування зони відпочинку біля озера на вул. Гладкова”
  9. “VinnytsiaTourist”
  10. “Мальовничий берез Південного Бугу (облаштування рекреаційної зони на березі річки)
  11. “Клумба-корабель” – нова окраса Тяжилова”
  12. “Відкрита Вінниця”
  13. “Алея земляків у Вінницькому парку культури (тексти до кожного бюсту)
  14. “Безкоштовна стерилізація безпритульних кішок на території м. Вінниця” (обєднаний з проектом № 49 «Стерилізація безпритульних тварин – основний метод контролю їх кількості»)
  15. “Цикл заходів та конкурсів з програми “Освітній арт-простір”
  16. “Створення парку-музею Подільського каменю на території КЗ “ЗШ І-ІІ ст. №18 ВМР”
  17. “Шкільне подвір’я – територія розвитку учнів”
  18. “Облаштування спеціального місця для вигулу собак”
  19. “Компетентний вчитель – здорові діти”

Цього року відбулись певні зміни в процедурі голосування. Раніше вінничани могли підтримувати проекти протягом 10 календарних днів, тепер голосування триватиме 15 днів – з 1 по 15 жовтня. Це дозволить більш детально ознайомитись з проектами та проголосувати за найбільш актуальні з них. Загалом на реалізацію проектів буде виділено 7 мільйонів гривень з міського бюджету. Великі проекти можуть розраховувати на фінансування від 200 тисяч до одного мільйону, малі – на суму до 200 тисяч.

Починаючи з цього року кожна людина зможе проголосувати за чотири різні проекти – два великих та два малих. Тепер, у Положенні про конкурс передбачено, що паперові бланки для голосування заповнюються особисто мешканцями міста в пунктах для голосування та особам, які здійснюють прийом бланків, забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб.

Читайте також: Вінницькі гноми, громадські могили та молодіжний театр: які проекти подали на Бюджет громадських ініціатив-2018

Більше проектів й без агітації: нові правила голосування Бюджету громадських ініціатив