Чорні яблука в Крижополі: люди погрожують перекрити дорогу через викиди місцевого заводу. ВІДЕО

14:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У селищі Крижопіль Вінницької області скаржаться на викиди чорного кольору, що клаптями літають у повітрі. Люди стверджують, що вже кілька разів зверталися до Держекоінспекції, і погрожують перекрити дорогу.

Жителі селища припускають, що чорна кіптява, яка всюди осідає, це викиди з місцевого заводу, де виробляють тверді сири. У сюжеті телеканалу «UA:Вінниця» повідомили, що Крижопільський сирзавод працює з 1970-х років, однак частинки сажі в повітрі помітили лише п’ять років тому.

Мешканці Крижополя скаржаться, що їм доводиться дихати чорним димом, а кіптява від нього осідає на всьому: на одязі, домашніх тваринах… Як доказ показали на камеру врожай яблук з чорним нальотом, який не відмивається.

– З шести ранку до восьмої ранку, коли діти йдуть в школу і садочок, тут страшне, що робиться, – нарікають жінки. – Ось – подивіться на сніг. Це ж все в легені потрапляє.

У повідомленні йдеться, що за п’ять років люди вже кілька разів перекривали дорогу і писали звернення до Держекоінспекції у Вінницькій області.

– Від екологів приходить ось таке: що вони постійно знаходять в них порушення, і постійно говорять, щоб ліквідували ці порушення, – показує документи місцевий житель Ігор Садовий.

У свою чергу начальник державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий у телефонному режимі пояснив журналістам, що працівники інспекції не можуть просто так прийти з перевіркою: за законом вони мають заздалегідь про це повідомити. Відтак, зі слів начальника, на підприємстві, наприклад, «можуть зменшити потужність використання консервного обладнання, можуть використовувати, якщо там є, альтернативні газові котли, або зменшити потужність вугільних котлів» тощо.

– Ми звернулися до інспекції України, для того, щоб вони звернулися до Мінприроди, і Мінприроди щоб розглянуло і дало нам згоду  на проведення позапланової перевірки, – зазначив Юрій Дубовий. – Коли ми отримаємо цю згоду, ми оформляємо відповідно наказ, направлення, їдемо туди і будемо розбиратися з цією проблемою.

Знімальна група «UA:Вінниця» пішла за жителями селища, які хотіли поспілкуватися з керівництвом заводу. Ні людей ні журналістів на територію підприємства не пустили, однак їм все ж вдалося поспілкуватися з кількома працівниками.

– Бачите, які в нас яблука? Екологічно чистий продукт… Подивіться, яке яблуко! – примовляла жителька Крижополя, показуючи працівникові заводу зіпсований фрукт.

Останній, беручи майже чорне від нальоту яблуко до рук, сказав російською: «А тепер подивіться на свої пальці», очевидно маючи на увазі, що жінка замастила плід брудними руками.  

– Фарбоване яблуко – зневажливо кинув наостанок працівник заводу, вкладаючи яблуко назад жінці в долоню. І ще раз попросив, щоб вона перевірила чистоту  своїх рук, чим неабияк її образив.

За кілька хвилин до людей вийшов ще один чоловік, який на відміну від попереднього вже представився – охоронцем заводу. На претензії людей щодо відсутності фільтрів, він сказав, що «директор підприємства про це знає» і запевнив, що «фільтра скоро будуть. Ми не обманюємо людей».

Журналісти телефонували на Крижопільський сирзавод, навіть надіслали на електронну адресу перелік питань, на які хочуть отримати відповідь. Втім, за кілька днів так її й не отримали.

Місцеві мешканці кажуть, що закривати очі на ситуацію не збираються, і якщо керівництво заводу не відреагує на їхні вимоги протягом тижня, обіцяють перекрити дорогу до підприємства.

– Ніхто не вимагає завод закрити. Нехай вони поставлять фільтри, щоб оце нещастя не летіло на нас, – наголосила жителька селища Ганна Махиборода.

Читайте також: Чорна сажа накрила село: на Вінниччині люди потерпають від загадкових викидів. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.