Чорна сажа накрила село: на Вінниччині люди потерпають від загадкових викидів. ВІДЕО

9:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Село Бджільня на Вінниччині потерпає від загадкової чорної кіптяви, яка вкрила городи, будинки та все навколо та провокує в людей алергічні висипи. Місцева влада жодним чином не може захистити селян від напасті, люди в розпачі, а керівники підприємства, яке звинувачують у викидах, не виходять на зв’язок. 

Як ідеться в сюжеті ТСН, селяни спостерігають незвичайні викиди з труби нібито не працюючого спиртзаводу, однак жодні державні служби не реагують на можливі порушення. Люди бідкаються, що сажу, яка тепер накрила село, майже неможливо відмити ні з городини, ні з помешкань.

Журналісти ТСН стверджують, що село Бджільня стало “чорним” за одну ніч – тут замурзані тварини, люди – з чорними руками, бо намагалися почистити свої садиби від сажі.

– Ми чекаємо дощу, щоб у нас все на городі змило і щоб ми мали туди доступ. Щоб ми не були ось такими чорними чортами, – каже місцева мешканка Галина Паламарчук.

Селяни не знають, що робити з урожаєм – він покритий масною кіптявою, як і оселі. Інша мешканка Бджільні, Наталя, стверджує, що вже кілька днів намагається відмити хату від забруднення, але марно. При розмові жінка плаче, адже не може навіть привезти онука до села, побоюючись небезпеки. Окрім того, від загадкової сажі в неї з’явилися висипи на обличчі.

– Ми бачимо, що з труби йде дим, але ми туди не маємо доступу, бо там охорона – пояснює журналістам голова сільради Тамара Ніколічна, коментуючи роботу ймовірного джерела забрудення – місцевого підприємства, яке нібито вже давно не працює.

Журналістів охорона підприємства теж не пропускає на територію, телефони керівництва – не відповідають. У районній владі стверджують, що викид сажі відбувся під час випробувань потужностей виробництва, водночас дивуються, позаяк за їхньою інформацією – завод не працює вже кілька років.

Голова Теплицької РДА Людмила Марцин каже, що йдеться про “виробничий пропуск налагоджувальних робіт”, однак зазначає, що офіційно підприємство не працює. На уточнююче запитання журналіста чи означає це, що завод працює не легально, п. Людмила не змогла відповісти.

Представник Держекоінспекції Ігор Осадчук зазначає, що це підприємство вже штрафували за викид забруднюючих речовин. Однак чиновники пояснюють – дозвіл на роботу заводу дали ще на 10 років. Його можуть анулювати лише в судовому порядку і тільки після результатів експертиз, яких очікують вже цього тижня.

Джерело – ТСН.