Через колії з візочками на руках: на Вінниччині мешканці кількох сіл залишились без переходу на залізничній станції. ВІДЕО

14:51
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У жовтні цього року на залізничній станції “Голендри”, що в Хмільницькому районі, демонтували перехід через колії й місцеві мешканці не мають можливості безпечно переходити цю ділянку шляху.

Про це вчора, 2 грудня, повідомило “Суспільне”. Зазначено, що перехід забрали, оскільки там прогнили дошки й пересуватися ним було небезпечно.

Аби дістатися додому, до школи чи до магазину жителям прилеглих сіл доводиться перетинати три залізничних колії. Особливо важко долати такі перешкоди людям похилого віку, людям з інвалідністю та батькам з дітьми.

Як розповідає в сюжеті Василь Вітюк з села Голубівка, який тридцять років пропрацював на залізниці машиністом, перехід на станції “Голендри” був завжди.

Наразі це єдина дорога, якою він ходить до магазину, а оскільки має інвалідність, то перетинати колії із тростиною йому важко.

У відеосюжеті Тетяна Волкова, мама двох дітей, розповідає, що пересуватись з дитячим візочком дуже незручно, оскільки його потрібно переносити у руках або через 50 метрів перевозити проїжджою частиною.

Поруч із залізничною станцією – школа, а у ній навчаються діти із шести населених пунктів, чотири з яких розташовані по іншу сторону залізниці. У відеосюжеті заступниця директорки місцевої школи Людмила Глиняна розповідає, що особливо незручно переводити через колії дітей двічі на день у школу.

Переїзд не завжди відкритий, часто стоїть потяг, перекриває, і нам треба дітей відправляти додому і зустрічати, – додає Людмила Глиняна.

За словами виконувача обов’язків старости Голубівського округу Павла Перегончука, настил був дерев’яний, його постійно ремонтували місцеві жителі, проте більш як місяць тому перехід прибрали. Перегончук підкреслив, що складність ситуації у тому, що переходити треба не одну-дві колії, а три.

За його словами, з офіційними зверненнями до різних підрозділів залізниці звертались громади 10 сіл. Починаючи з 5 листопада написали три звернення, але на відповіді чекають й досі.

Як зазначено в сюжеті, очільник станції Голендри Вʼячеслав Сікорський відмовився коментувати ситуацію  і сказав писати офіційне звернення. З офіційними запитами мешканці прилеглих сіл звернулись до Жмеринської дирекції залізничних перевезень, проте не отримали відповіді. Також 1 грудня “Суспільне” звернулося до АТ “Укрзалізниця” із запитанням, чи планується встановлення на ділянці переходу.

Наразі місцеві мешканці кажуть, що якщо проблема з безпекою переходу через залізничні колії не вирішиться – вони, ймовірно, будуть страйкувати.

Фото та відео – https://suspilne.media/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.