Битва за Миколаїв та локальні перемоги над ворогом: в ЗСУ розповіли про успішні бої бригади з Вінниччини. ВІДЕО

15:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

В командуванні ЗСУ опублікували відео про 59 окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка, бійці якої навесні 2022 року на підступах до Миколаєва зупинили просування ворога, пішли в атаку та відкинули противника практично на 20 кілометрів від міста. Крім того, командир бригади Вадим Сухаревський також розповів про бої з переважаючими силами супротивника та літні бої з ворогом. 

Відповідне відео опубліковане на Facebook-сторінці Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

– Від нас вимагалася активна артилерійська та позиційна робота. Знищення техніки, особового складу, унеможливлення логістики ворога, відрізання противника на Правому березі від мостів через річку Дніпро, – розповідає Вадим Сухаревський, Герой України, командир 59 ОМПБр імені Якова Гандзюка.

Як зазначає командир бригади, ворог перевищував сили українських захисників і в артилерії, і в кількості людей. Крім того, ворог заздалегідь вивчав місцевість.

– Всі полки, всі бригади, які там знаходились, цю місцевість вивчали практично з 2017 року. І коли після нашого контрнаступу вони почали закріплятись на тактично вигідних рубежах, вони заздалегідь знали, куди вони йдуть, й інженерні батальйони вже копали для них окопи, – додав Сухаревський. 

Далі хід боїв бійці бригади почали поступово переломлювати, в тому числі – завдяки появі іноземного озброєння. Під час наступальних дій у серпні бійці 59 ОМПБр витягували на себе резерви двох дивізій противника. Бували випадки, коли один танк вів успішний бій із дев’ятьма ворожими Т-72, Т-80 і Т-90.

– Моя розвідгрупа вночі зайшла у Максимівку, на ворожі позиції. Відповідно, взяла в полон двох десантників 108-го парашутно-десантного полку, які там спали, а на ранок виявляється, що був спланований наступ противника, і до десантно-штурмової роти вирушили сили за підтримки танків, на БМД, вирушили в напрямку Максимівки. Для того, щоб відбити одне з наших сил. І оці от 17 чоловік прийняли бій фактично з ротою. Під час цього бою знищили 4 БМД, 2 танки і поклали там, скажімо так, не один десяток противників, – каже командир бригади.

Згодом противник, не витримавши натиску українських захисників, відійшов з позицій, щільно замінувавши за собою територію.

– Хлопці, які відчули ейфорію, смак перемоги під час успішних проривів чи штурмових дій – є “золотим фондом”, який потрібно буде зберегти та примножити”, – наголосив наостанок командувач.

Відео – з Facebook-сторінки Головнокомандувача ЗСУ, фото – скріншоти

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.