Борг за тепло у Вінниці – 96 мільйонів: комунальники погрожують новими санкціями

8:29
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

96 мільйонів гривень – саме стільки заборгували вінничани за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Як повідомляє підприємство, такі дані були станом на 22 грудня.

Тепловики звертаються до мешканців міста з проханням погасити борги. ВМТЕ зазначає, що понад 30 мільйонів несплачених нарахувань – за листопад і мали бути сплаченими до 20 грудня.

Водночас, підприємство висловлює подяку тим вінничанам, які вчасно розраховуються за спожиті послуги, а боржникам нагадує, що накопичені борги не зникнуть, а з 2019 року ще й зростуть.

«З 1 січня 2019 року вводиться пеня за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. За кожен день затримки з оплатою нараховуватиметься пеня в розмірі 0,01%. Таку санкцію передбачено законом «Про житлово-комунальні послуги». Нарахування пені починатиметься з першого робочого дня після 20 числа (крайній термін сплати за комунальні послуги).

До боржників підприємство змушене застосовувати радикальні дії, адже сума боргу надзвичайно критична!» – повідомляє прес-служба ВМТЕ.

Також «Вінницяміськтеплоенерго» повідомляє, що доводить та буде доводити справи по боржниках до суду, відповідно до рішень суду державна виконавча служба стягуватиме борги в примусовому порядку.

«Може йтися і про відчуження майна, а також про задіяння колекторів. Тож, наголошуємо на необхідності негайно сплатити всі борги! Не йдіть у Новий рік з боргами! Відповідно до чинного законодавства споживачі зобов’язані своєчасно сплачувати за комунальні послуги до 20 числа щомісяця. Переступіть поріг Нового року без боргів!» – закликають тепловики та наголошують, що зі своєї сторони ВМТЕ виконує всі необхідні роботи, щоб у помешканнях вінничан було затишно та комфортно.

Також зазначено, що кошти, які боргують вінничани, теплопостачальне підприємство могло б спрямувати на ті чи інші заходи для покращення якості надання послуг: «за 60 мільйонів можна провести реконструкцію близько 15 км теплових мереж у двотрубному виконанні або ж можна становити понад 100 індивідуальних теплових пунктів по гарячому водопостачанню».

Нагадаємо також, що в грудні Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення тарифів на тепло. Окрім того, з 2019 року зміняться правила оплати за електроенергію. Щоб вінничани не залишились у січні без світла, їм необхідно переукласти договори на розподіл та постачання електроенергії.

Читайте також: Тарифи на тепло зростуть з 1 січня. Як зміниться вартість опалення у Вінниці?

Реформа “обленерго”: що потрібно зробити вінничанам, аби не лишитися без електрики з 1 січня