Реформа “обленерго”: що потрібно зробити вінничанам, аби не лишитися без електрики з 1 січня

14:55
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

В Україні з нового року зміняться правила оплати за електроенергію. Щоб вінничани не залишились у січні без світла, їм необхідно переукласти договори на розподіл та постачання електроенергії. Сьогодні, 17 грудня, на ПАТ “Вінницяобленерго” пояснили, як це зробити. 

З першого січня 2019 року набуває чинності Закон “Про ринок електричної енергії”, згідно з яким компанія “Вінницяобленерго” зможе бути лише оператором системи розподілу, а вже постачати електроенергію споживачам зможе новостворене підприємство “Енера Вінниця”. Його очолила Ганна Пістружак – колишня комерційна директорка “Вінницяобленерго”.

Такий розподіл – це європейська модель електропостачання, яка дає змогу усунути монополіста з ролі постачальника електричної енергії. Необхідність такого реформування структури була пов’язана з дотриманням Україною своїх міжнародних зобов’язань.

– Постачальником електричної енергії може бути будь-хто, ми ж несемо функцію лише транспортування. В принципі, у всіх Європейських країнах відбувається саме так: є окремо транспортувальник, який є монополістом, а постачальники – вільний ринок. Це породжує конкуренцію в наданні якості послуг з постачання, – розповів голова “Вінницяобленерго” Андрій Поліщук. – Це наука, яка нам, в принципі, поки що не дуже відома, ми можемо покладатися лише на європейський досвід, оскільки для нас це дещо нове. Сподіваємось, що в подальшому це знизить ціну на ринку електроенергії та покращить якість послуг.

Для забезпечення споживання електричної енергії, до першого січня мешканцям Вінниччини необхідно заключити два договори: на розподіл електроенергії з “Вінницяобленерго” та на постачання з обраним постачальником. Як розповів голова підприємства Андрій Поліщук, заяви про приєднання до договору про розподіл почали надавати споживачам з листопада. З кінця поточного тижня побутовим споживачам почнуть також надходити листи від компанії “Енера Вінниця” з договорами на постачання. Юридичні споживачі зможуть отримати договори особисто у районних центрах обслуговування.

Зауважимо, що у разі непідписання договорів, з 1 січня подача електроенергії юридичному чи побутовому споживачу буде припинена, зазначають у “Вінницяобленерго”.

– До всіх споживачів, які не вирішать питання з боргами та постачальником до першого січня, я буду змушений віддати розпорядження про припинення електропостачання, – додав Андрій Поліщук.

Аби не залишитись без світла, є декілька шляхів підписання договорів на розподіл та постачання електроенергії.

  1. Можна підписати заяву та особисто надати її до Центру обслуговування клієнтів;
  2. Або добровільно сплатити рахунок і тоді це автоматично вважатиметься укладанням договору.

Тексти договорів можна знайти на сайті “Енера Вінниця” ТУТ та на сайті “Вінницяобленерго” ТУТ.

Разом з тим Андрій Поліщук зауважив, що краще все ж не покладатися виключно на сплату рахунків, а підписати договори, які надійдуть споживачам.

Що робитиме “Енера Вінниця”?

Ця компанія була створена з метою постачання електроенергії усім споживачам на території Вінницької області, оскільки такі функції знімаються з “Вінницяобленерго”. Активно працювати компанія розпочне з настанням 2019 року, однак вже зараз споживачам області надаються заяви на приєднання до договору на постачання електроенергії.

“Енера Вінниця” також займатиметься нарахуваннями та роботою кол-центру. Власне, візьме на себе роботу сервісного обслуговування.

Центр обслуговування клієнтів компанії “Енера Вінниця” знаходиться по вул. Пирогова, 131, тел.: (0432) 65-70-70.

Які обов’язки залишаються за “Вінницяобленерго”?

Окрім розподілу електроенергії, вони також займатимуться усіма технічними питаннями, наприклад, щодо роботи лічильників або напруги в мережі (яка має бути в межі 198 – 242 В).

Чому ж про необхідність нових договорів стало відомо за три тижні до кінця строку? Як пояснив Андрій Поліщук, вони лише з 11 грудня розпочати цю роботу.

– Тарифи на розподіл та постачання електричної енергії для “Вінницяобленерго” та “Енера Вінниця” були затверджені лише 11 грудня. Для розуміння, для того, щоб зробити якусь пропозицію необхідно було пропонувати ціну. Але яку ж ціну пропонувати, якщо ми самі дізнались її лише 11 грудня? Тому лише тоді розпочались активні дії.

Наразі ПАТ “Вінницяобленерго” має 770 тисяч побутових споживачів та близько 20 тисяч юридичних.