Благодійність і традиції: у Вінниці на День Незалежності відбувся велопарад у вишиванках

15:10
Автор: В'ячеслав Луцков

У Вінниці до Дня Незалежності відбувся традиційний, восьмий велопарад у вишиванках. У велопараді взяли участь близько двох сотень велосипедистів, які проїхали містом у традиційному українському одязі.

Про це Vежі розповів один з організаторів заходу Олександр Царевський.

 

 

 

 

Так, за словами велоактивіста, стартували біля Вежі Артинова близько 200 велосипедистів, однак фінішувало близько 80-90 – частину учасників “розлякав” дощ.

Цікаво, що за вісім років велопараду вперше дещо завадила дощова негода. Так, крім того, що частині велосипедистів (зокрема, з дітьми) довелося зійти з дистанції, довелося також змінити маршрут і замість проспекту Космонавтів проїхати вулицею 600-річчя перемоги.

 

 

 

 

 

Велосипедисти проїхали від Вежі Артинова по вулицях Грушевського, Центральному парку, біля “Книжки”, “Урожаю”, Келецькій, вулиці 600-річчя перемоги та повернулись до Вежі через Хмельницьке шосе, Центральний парк та вулицю Грушевського. Під час велопараду відбулось часткове перекриття руху. Переміщення велосипедистів супроводжувала поліція.

Як повідомляється у сюжеті Vіта, не всі учасники приїхали на велопарад на власних двоколісних – до прикладу, окремі учасники орендували NextBike для заходу. При цьому найстаршому учаснику велопараду було 70 років, а наймолодшому – менше року.

 

 

 

 

 

Попри те, що велопарад у вишиванках став уже традиційним для міста, дехто взяв участь у ньому вперше. Таким учасником став, до прикладу, вінничанин Андрій Піжевський:

Окремі учасники підійшли до велопараду досить оригінально і не обмежився для заїзду лише вишиваною сорочкою. До прикладу, вінничанка Мирослава Поворознюк одягнула й інші елементи етнічного жіночого українського одягу.

 

 

 

 

Організатори також підкреслюють, що під час велопараду також збирали кошти на підтримку у боротьбі з раком 8-річного Ярослава Лисака з Вінниці. Як повідомляють на фейсбук-сторінці “Не будь байдужим”, завдяки акції на лікування хлопчика пожертвували 2326 гривень.

Підкреслюється, що хлопчик вдруге хворіє на рак, а попереду у дитини складна операція в інституті раку у Києві (реквізити для допомоги Ярославу Лисаку: Приватбанк 5168 7573 4669 4872 – Романюк О.М.)

Фото – “Місто” та зі сторінки Олександра Царевського

Читайте також: З врахуванням карантинних обмежень: на Вінниччині відбудеться шоста “Закрутка по-Вінницьки”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.