-
26 Лютого/ 13:16
Vinnytsia
Публікація26.02.1813:16
Більше проектів й без агітації: нові правила голосування Бюджету громадських ініціатив
Цього року вінничани зможуть відати свої голоси за більшу кількість вподобаних проектів Бюджету громадських ініціатив – чотири. А щоб детальніше ознайомитися з проектами та визначитися з кращими передбачено більше часу для голосування – 15 днів.
Про нові правила голосування за проекти БГІ повідомляють у міськраді.
Нагадаємо, що попередні два роки кожен мешканець міста міг голосувати лише за два проекти: великий, вартістю реалізації до 1 млн грн та малий – до 200 тис. грн. Тепер вінничани будуть віддавати свої голоси за чотири різних проекти БГІ: два великих і два малих. Також подовжено час голосування для більш детального ознайомлення з проектами – з 10 до 15 днів. А ще буде додатковий метод подання проектів – через всеукраїнську платформу «Громадський бюджет». Минулого року через платформу вінничани також могли голосували за проекти.
Відповідні зміни в конкурсі «Бюджет громадських ініціатив» були схвалені депутатами під час нещодавньої сесії міської ради, 23 лютого. Нагадаємо, що наприкінці минулого року серед представників влади та громадськості відбувся круглий стіл, де обговорювали пропозиції для вдосконалення конкурсу в майбутньому.
Від старту проекту «Бюджет громадських ініціатив м. Вінниця» у 2016 році конкурс відбувався вже тричі. Завдяки чому було реалізовано 24 проекти-переможці та ще 13 проектів на загальну суму 7 мільйонів заплановані на 2018-й рік. Зокрема, цього року мають зайнятися благоустроєм парку «Інтеграл» та відродити літній театр на Тяжилові, а також витратити 1 000 000 грн на облаштування молодіжного центру «Квадрат».
Читайте також: У Вінниці розпочинається проект Smile City з волонтерської допомоги особливим дітям
Оновленим Положенням про БГІ передбачено проведення тематичних навчань для авторів проектів, надання консультацій та інші інформаційні заходи. Заплановано й «Ярмарок проектів», де автори зможуть детальніше презентувати свої ідеї, а учасники дізнатися більше про самі проекти.
Також серед нововведень – те, що проекти, які носять інноваційний характер та спрямовані на розвиток міста, можуть бути захищені авторами на засіданні Експертної групи. Уповноважений робочий орган повідомлятиме про дату такого засідання.
А от автором проекту може бути лише одна людина, при цьому зазначивши контактну особу, яка, у разі відсутності автора, представлятиме проект.
Також в Положенні з’явився пункт про те, що виконавці проектів-переможців щоквартально звітуватимуть уповноваженому робочому органу та авторам проекту у письмовій формі про етапи реалізації проекту.
Подбали і про те, щоб мінімізувати підроблення результатів паперового голосування. Нагадаємо, що минулого року таку проблему визнавали навіть організатори конкурсу.
Отже, у Положенні передбачено, що паперові бланки для голосування мають бути заповнені особисто мешканцями міста в пунктах для голосування. Особам, які здійснюють прийом бланків, забороняється заповнювати бланк для голосування за інших осіб.
Однак вінничани, які через інвалідність або тимчасову втрату працездатності не можуть особисто проголосувати, мають право скористатись допомогою інших. У такому випадку це повинна бути довірена особа, яка має пред`явити паспорт, відповідне посвідчення людини, яка доручила їм подати бланк для голосування.
Крім того, діятиме заборона агітації під час голосування за проекти та розміщення агітаційних матеріалів у пунктах для голосування, окрім офіційних інформаційних матеріалів уповноваженого робочого органу.
Отже, подавати проекти можна буде через всеукраїнську платформу «Громадський бюджет» ТУТ ; електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на: [email protected] з поміткою «Бюджет громадських ініціатив» та у паперовому вигляді за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59 з поміткою «Бюджет громадських ініціатив».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.