Більше бізнесменів та надходжень до бюджету: у Вінниці розповіли про успіхи в підтримці місцевого бізнесу. ГРАФІКА

19:21
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом 2018 року у Вінниці на 6,7% або ж на 3 тисячі 931 особу збільшилась кількість працюючих у малому та середньому підприємництві, а надходження від бізнесу до бюджету міста зросли на 22,9%. Цьогоріч буде продовжено виконання Програми для покращення умов та можливостей для ведення бізнесу.

Про це сьогодні, 4 квітня, на засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради розповів очільник Департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян. Чиновник прозвітував про хід виконання “Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки” у 2018 році.

– Ключовим результатом від реалізації політики розвитку та підтримки підприємництва стало отримання Вінницею статусу міста, в якому найлегше вести бізнес в Україні (334 бали), – наголосив передусім Погосян.

Читайте також: Вінниця отримала нагороду як місто, де найлегше вести бізнес в Україні. ФОТО

У 2017 році рішенням ВМР від 28.04.2017 № 690 була затверджена Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м. Вінниці на 2017-2020 роки, яка передбачає покращення базових умов ведення бізнесу, посилення просування місцевого бізнесу та розвиток спроможностей малого та середнього підприємництва. Програма узгоджена із пріоритетними напрямами, завданнями та заходами, затвердженими Стратегією розвитку «Вінниця-2020», Стратегією збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, національними пріоритетами щодо розвитку МСП та принципами Акту з питань малого бізнесу для Європи.

Як прозвітував сьогодні Віталій Погосян, минулоріч було розроблено концепцію створення Центру розвитку підприємництва, тривають роботи з впровадження цього проекту на базі Вінницького інноваційно-технологічного парку, було презентовано beta-версію інтернет-порталу City4Business та створено відповідний Telegram-канал, також на сайті ВМР оновили розділ “Підприємцю”, щомісяця розповсюджується інформація про моніторинг нових можливостей для бізнесу.

City4Business -портал для підприємців міста, який включає мапу вінницького бізнесу, що відображає бізнес-компанії міста, адаптовані алгоритми відкриття бізнесу для Вінниці від Офісу ефективного регулювання, календар подій, новини вінницького бізнесу, опитування, чат-бот, та інші інструменти комунікації з міською владою.

– У 2018 році на 6,7%, до 62 528 осіб зросла кількість працюючих у малому та середньому підприємництві, – розповів Віталій Погосян. – Також у звітному році започатковано новий формат діалогу між владою і бізнесом – «Діловий сніданок з міським головою». (…) В рамках проекту Програми “Швидкий старт” на платформі ефективного регулювання PRO локалізовано відкриття 108-ми видів підприємницької діяльності.

За словами чиновника, у 2018 році було розроблено концепцію Центру розвитку підприємництва, основною метою якого є розвиток міста через стимулювання створення підприємств, а також розбудову підприємницької екосистеми, що включатиме такі елементи: сайт City4Business, бізнес-сервіс центр, відкриту регуляторну платформу, Центр підтримки бізнесу ЄБРР.

– У Вінницькій області у 2018 році на 22,9% зросли надходження до міського бюджету Вінниці від малого та середнього підприємництва, в порівнянні з 2017 роком. Загалом за 2018 рік від суб’єктів МСП надійшло 1 301 038,2 тисяч гривень. На 28,5% або на 200 986,6 тис. грн зросли надходження до бюджету міста від суб’єктів малого підприємництва та на 11,6% або на 41 046,3 тис. грн від суб’єктів середнього, – прозвітував Погосян.

Також чиновник відзначив перевагу у темпах зростання надходжень до бюджету міста від фізичних осіб-підприємців (+25,7% або на 97 437 тис. гривень у 2018 році, порівняно з 2017 роком). З повним текстом звіту про хід виконання Програми можна ознайомитись за цим посиланням.

Віталій Погосян повідомив і про плани з реалізації Програми в 2019 році:

– Розширення кола банків-партнерів порядку часткової компенсації та його промоції
– Здійснення аналізу актів органів місцевого самоврядування, які впливають на підприємницьке середовище
– Проведення форуму вінницького бізнесу “Бізнес-тиждень”
– Розвиток молодіжного та жіночого підприємництва
– Розробка та затвердження програми сприяння розвитку соціального підприємництва
– Запуск повної версії сайту “City4Business”
– Проведення досліджень щодо можливості утворення кластерів та їх конкурентоспроможності
– Розробка, виготовлення та поширення паперових та електронних каталогів товарів та послуг місцевого бізнесу. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.