Біг заради ЗСУ: вінничанка планує пробігти 50 км і зібрати кошти на авто для бійців

16:36
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вінницька спортсменка Юлія Пивовар дізналась від свого кума, який служить на передовій у складі 120-ї бригади, що його батальйону необхідне авто. Попри травму ноги, жінка вирішила пробігти 50 км у супроводі друзів, щоб допомогти зібрати кошти.

Містянка-спортсменка Юлія Пивовар опублікувала пост в соцмережі про те, що вона збирає кошти на позашляховик для ЗСУ.

Це для мене теж виклик, бо після травми я так багато не бігала. І мені це буде важко, та не важче ніж хлопцям на передовій, – йшлось в дописі.

Ми поспілкувались з жінкою про її спортивний досвід та про те, наскільки важливим є навіть маленька допомога для спільної перемоги.

АВТО НА ПЕРЕДОВУ

Кум Юлії, який служить на передовій, вже зібрав 52 тисячі гривень на позашляховик, який необхідний військовим, однак цього не достатньо. Саме тому жінка вирішила долучитись до збору коштів і пробігти 50 км, хоч і має травму ноги:

Я б хотіла сотню, але в мене трішки травмована нога, і я не знаю, як я їх пробіжу. Але є бажання допомогти людині назбирати кошти, – розповідає спортсменка. – Є багато хлопців, які збирають кошти, які їм необхідні, оскільки автомобілі на передовій дуже потрібні.

Після того, як жінка опублікувала пост в соцмережах, їй скинули чотири тисячі гривень, однак це дуже мало, тому жінка хоче активізувати всі сили, щоб зібрати кошти на автівку.

Загалом Юля не знає точної суми, яка необхідна для придбання позашляховика, оскільки наразі курс долара коливається:

Кум казав, що потрібно 10 тисяч доларів, але є інформація, що авто можна знайти й за п’ять тисяч доларів. З нашим теперішнім курсом я не можу сказати точну суму, яка необхідна.

Звітування по коштах обов’язково будуть, додає спортсменка.

ПРО ЗАБІГ

Юля розповідає, що буде бігти зі своїми друзями з бігового клубу:

Хто захоче – той може бігти, загалом же інші будуть підтримувати. Також вони будуть мене супроводжувати, оскільки спорт на такій дистанції повинен бути безпечним.

Спортсменка розповідає, що у будь-який момент може знадобитись допомога:

Вода, медикаменти – все повинно бути. Це досить не маленька відстань, яка полягає в тому, щоб тебе дійсно хтось супроводжував.

Загалом благодійний біг на великі дистанції поширений серед спортсменів: “Колись ми бігали з Сергієм Ярмоленком, який збирав кошти дітям. Бігали сотню”, – додає жінка.

СПОРТИВНИЙ ДОСВІД

Юля зізнається, що вона вважає себе спортсменкою-аматоркою, хоч і має чималий досвід:

Бігала до війни різні трейли: і наші вінницькі забіги, і в Києві. Я не пробігала офіційно марафон, я зразу пробігла ультра-марафон. Того року “Чорна гора” (трейловий забіг) 65 кілометрів в горах. Я досить (суттєво – авт.) травмувалась, оскільки я ніколи не бігала в горах. Але мені дуже хотілось пробігти ось цей трейл. Я його пробігла. В горах це подвійне навантаження, це важче.

Трейл — легкоатлетична бігова дисципліна, яка передбачає біг сильно пересіченою місцевістю та бездоріжжям (трейл-крос) та яка проводиться в межах різноманітних ландшафтів (включаючи брудні дороги, лісові стежки, вузькі стежинки) в природних умовах на відкритій місцевості (гори, пустелі, ліси, рівнини тощо) і там де загалом відсутні гарні дороги (бездоріжжя).

Раніше жінка бігала різні дистанції, однак для цього потрібна підготовка:

Ми бігли сотню, це було десь два роки тому. Але я тоді пробігла, здається, 55 чи 56 кілометрів. Я пробігла половину дистанції, оскільки тоді я ще не мала такого бігового досвіду.

ПРО ВОЛОНТЕРСТВО ЗАГАЛОМ

Я допомагаю ЗСУ, перекидаю кошти. Я не скажу, що я ходжу і волонтерю, але допомога є різна. І людям-переселенцям, і допомога ЗСУ. Так, я це роблю.

Номер картки “Приватбанк” – 5168757396040257 (Пивовар Юлія)

Фото — з соцмереж Юлії Пивовар

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.