“Безпечна кров – для всіх”: студенти Вінницького медичного коледжу долучились до акції з донорства крові. ВІДЕО

8:02
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:28

Студенти Вінницького медичного коледжу імені Заболотного стали донорами крові. Таким чином вони приєдналися до акції, яку започаткували освітні заклади міста, щоб допомогти станції переливання крові та пацієнтам, які цього потребують.

Навчальні заклади Вінниці з першого вересня започаткували акцію “Безпечна кров – доступна для всіх”, повідомляє видання “ВінницяОК”. У вівторок, восьмого жовтня, студенти медичного коледжу імені Заболотного приєдналися до акції та понад 100 осіб виявили бажання стати донорами крові, щоб допомогти тим, хто її потребує.

 

Студентка медичного коледжу Марія розповіла, що в минулому сама перебувала в лікарні та потребувала донорської крові, які шукали досить довго. Тому вирішила й сама здати кров, щоб інші люди не потрапляли в такі ситуації.

– Я навчаюсь на четвертому курсі, я фельдшер – розповідає ще одна студентка Діана. – Прийшла здавати кров, тому що просто хочу допомогти людям, які цього потребують.

За донорство крові передбачені певні пільги. Зокрема, це довідка на два вихідні дні, 90 гривень як компенсація на харчування, а профком коледжу ще й придбав шоколад студентам, які стали донорами крові.

Разом з тим, керівництво медичного коледжу підписали меморандум про співпрацю із обласною станцією переливання крові.

– Ця співпраця повинна бути, повинна розвиватися, адже потреба нашої медицини у препаратах крові надзвичайно гостра та важлива, – розповів директор медичного коледжу Іван Андрієвський.- Тому намагаємося залучати студентів старших курсів до того щоб вони активно займалися донорством, здавали кров, допомагали станції переливання крові та нашим лікувальним закладам.

Заступниця головного лікаря обласної станції переливання крові зауважила, що подібні меморандуми про співпрацю вони підписують із багатьма закладами.