У Вінниці близько 20 тисяч особових рахунків споживачів, на яких є несплачені нарахування за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Відтак у «Вінницяміськтеплоенерго» повідомили, які санкції загрожують боржникам.
Станом на початок січня 2019 року сума боргу за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання сягнула 67 мільйонів гривень. На підприємстві повідомили, що це ще не враховуючи несплачені нарахування за грудень, які споживачі повинні були сплатити до 20 січня.
Всі споживачі зобов’язані сплачувати за комунальні послуги не пізніше 20 числа щомісяця відповідно до пункту 18 Постанови Кабінету Міністрів України №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення».
У «Вінницяміськтеплоенерго» зазначають, що з боржниками постійно проводять роз’яснювальну роботу, однак якщо споживач все одно ухиляється від добровільної сплати за послуги, підприємство змушене застосовувати радикальні дії.
Читайте також: Борг за тепло у Вінниці – 96 мільйонів: комунальники погрожують новими санкціями
Санкції, що загрожують боржникам при несплаті за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.
1. Штрафи.
У «Вінницяміськтеплоенерго» зазначають, що відповідно до чинного законодавства (Постанова Кабінету Міністрів України №630) штрафні санкції нараховують у розмірі 3%.
Наприклад, якщо сума заборгованості приблизно 5 тисяч гривень, штраф зросте на 150 гривень. А для тих у кого суми заборгованості перевищують 10 тисяч гривень, розмір штрафних санкцій дорівнюватиме 300 гривень і вище, відповідно до суми боргу.
На підприємстві також зазначили, що найбільший боржник винен їм 275 тисяч гривень, крім того має штраф у розмірі 8 250 гривень (3% від його заборгованості).
2. Судовий збір.
Подаючи позовну заяву до суду судовий збір сплачує позивач (у цьому випадку теплопостачальне підприємство). Втім, після прийняття судом рішення на користь позивача, судовий збір стягуватимуть з боржника.
З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про судовий збір» мінімальна ставка судового збору становить 1921 гривню (1,5% ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
3. Виконавчий збір.
Після прийняття судом рішення про стягнення з боржника заборгованості, справа передається в органи державної виконавчої служби (ДВС). Відповідно до Закону України «Про державне провадження» з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10% від суми боргу, що підлягає стягненню.
Крім того, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.
4. Заборона виїзду та арешт майна.
До боржників можуть застосовувати заборону виїзду за кордон та накладати арешт на все рухоме та нерухоме майно.
5. Пеня.
Законом «Про житлово-комунальні послуги» за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг передбачено пеню: 0,01% за кожен день затримки з оплатою. Нарахування пені починатиметься з першого робочого дня після 20 числа (крайній термін сплати за комунальні послуги).
6. Внесення до єдиного реєстру боржників.
В Україні діє єдиний реєстр боржників, тож якщо Ви не сплачуєте за послуги вчасно та в повному обсязі, до цього реєстру потрапляєте автоматично.
7. Неможливість отримати субсидію.
За наявності двомісячної і більш тривалої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у субсидіантів, яка накопичилася в минулому – до оформлення допомоги, субсидію на наступний період призначатимуть за умови її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій (затверджено постановою Кабінету Міністрів України №848, в редакції зі змінами від 27.04.2018 р. №329).
Читайте також: Вінницьке ЖЕО попереджає про скасування субсидій для боржників
Таким чином, у «Вінницяміськтеплоенерго» попереджають: якщо нехтувати рахунками за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, то можна потрапити під ряд санкцій, і вже тоді замість суми за спожиті послуги сплатити в рази більше.
“Пам’ятайте – борги нікуди не дінуться! Будьте відповідальними та свідомими по відношенню до теплопостачального підприємства, яке зігріває вас у холодну днину”, – йдеться у повідомленні.
Фото – volyn24.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.