Без масових заходів: на Вінниччині повідомили формат святкувань Водохреща в умовах воєнного стану

20:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині визначились з форматом святкувань Водохреща в умовах воєнного стану. Так, комендантську годину з опівночі до 5-ї ранку скасовувати не будуть, відтак, служіння мають розпочатись не раніше 6-ї ранку. Також громадян закликають уникати масового скупчення людей та у разі сигналу “Повітряної тривоги” відразу йти в укриття. 

Як повідомляють в поліції, сьогодні, 18 січня, з приводу святкувань та дотримання обмежень воєнного стану відбулась міжвідомча нарада представників військової адміністрації та правоохоронців Вінниччини з членами ради церков та релігійних об’єднань.

За повідомленням правоохоронців, протягом доби святкувань охорону публічної безпеки та правопорядку на Вінниччині забезпечуватимуть піші та автопатрулі поліції, крім того, працюватимуть спільні наряди з представниками силових відомств регіону. Маршрути патрулювання наближені до культових споруд, а на визначених місцях купання будуть чергові бригади медиків та рятувальників.

– Під час зустрічі представники силових структур та релігійних громад узгодили питання взаємодії щодо забезпечення публічної безпеки під час відзначення Водохреща. Учасники розуміють бажання вірян взяти участь у заходах, однак, встановлені рішенням начальника обласної військової адміністрації обмеження не скасовуються. Комендантська година з 00.00 до 05.00 не змінюватиметься. Саме тому 19 січня початок служби не раніше 06:00 години. При оголошенні сповіщення про повітряну тривогу, всі учасники заходів зобов’язані переміститись в найближчі укриття, – йдеться в повідомленні. 

Громадян закликають дотримуватись правопорядку та про усі випадки протиправних дій повідомляти поліцейським або за номером 102.

Крім того, як зазначають на сайті Вінницької ОВА, з метою забезпечення безпеки громадян, на території Вінниччини варто дотримуватися наступних обмежувальних заходів:

– уникнення масового скупчення людей в ході проведення релігійного обряду з освячення води;

– заборонено проводити будь-які святкові гуляння під час купання у водоймах;

– пірнання у крижану воду здійснювати у встановлених місцях, впродовж світлої пори доби;

– дотримуватися вимог безпеки під час сигналів “Повітряна тривога” з використанням захисних споруд та укриттів;

– не проводити будь-яких заходів, у тому числі богослужінь, якщо у місцях їх проведення відсутні укриття.

– Цьогоріч вірянам доведеться відмовитись від масових святкувань, які традиційно відбувалися на свято Водохреща, а релігійним громадам необхідно переглянути усталений формат обряду з освячення води, – наголосили представники силових структур.

Крім того, представники Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА вважають, що купання у холодній воді може бути корисним лише у випадку, якщо загартовуватися регулярно. Одноразове пірнання без підготовки може стати причиною проблем зі здоров’ям.

За словами ж представників духовенства, традиція занурення у крижану воду на Водохреща є лише народним віруванням та не має жодного стосунку до духовного очищення.

Як зазначили в ДСНС, на традиційних для Водохреща локаціях чергуватимуть рятувальники та правоохоронці задля уникнення травмування чи інших небезпечних ситуацій.

Освятити воду в храмах Вінницької області можна буде протягом усього дня 19 січня.

Нагадаємо, що в 2020 році в одній з публікацій Православна церква України назвала міфом те, що обмивання в ополонці на Водохреща нібито призводить до духовного очищення і “звільняє” від гріхів. Там зазначають, що жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.

– У країнах грецької церковної традиції поширений звичай освячувати води через кидання в них дерев’яного хреста, який чоловіки виловлюють з водойми. Але цей звичай все ж не є власне купанням чи зануренням, та й кліматичні умови у південних країнах суттєво відрізняються від України. Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством. […] Занурення в ополонку ніколи не замінить Таїнства Сповіді та Причастя. Вода не змиває гріхи, бо гріх – це не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі, – йшлося в повідомленні.

Водночас у ПЦУ зазначають, що Церква не забороняє пірнати у зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього – наприклад, того, хто таки вирішив зануритись в ополонку, аби випробувати своє тіло.

Детальніше про Водохреща і ставлення Церкви до масових  пірнань – ТУТ.

Фото – з сайту поліції та ілюстративне з архіву “Вежі”

Читайте також: Купання в -18: у Вінниці пірнали в озеро попри карантин. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.