-
27 Березня/ 10:44Місця
Публікація27.03.1910:44
Базар, ринок, Майдан: у Вінниці відкрили мистецький проект «Re:візія». ФОТОРЕПОРТАЖ
26 березня в вінницькій галереї “Арт-шик” відбулося відкриття мистецького проекту «Re:візія» під творчим кураторством Олександра Никитюка.
На відкритті проекту відвідувачі слухали джаз у виконанні Вінницької дитячої школи мистецтв і дивились хореографічний перфоманс від студії танцю «НЬЮ АНС». Все це відбувалося прямо поміж художньої інсталяції, серед натягнутих мотузок, на які кріпилися картини художниці Ірини Озаринської.
«Минулого року ми робили проект спільно з Литвою. Цьогоріч ми вирішили продовжувати таку традицію і запросили художницю, яка сьогодні презентує нам дві країни: Україну та Італію. Художниця Ірина Озаринська родом з Одеси але зараз живе у Венеції, також навчалась в Польщі. Тому сьогодні ми бачимо частково і європейське мистецтво» – розповів творчий куратор проекту «Re:візія» Олександр Никитюк.
Художниця Ірина Озаринська, головна героїня цього заходу, приїхала у Вінницю аби представити персональний візуальний проект під назвою «БАЗАР. РИНОК. МАЙДАН».
«Мене цікавить обігрування теми базару, як стихійного явища. Там постійно проходить обмін формулами «продавець-товар-покупець». Ринок і майдан це краще оформлений і більш цивілізований базар. Мені подобається як ці поняття переходять з одного в інше» – коментує серію своїх картин авторка.
На ілюстраціях, які вервечкою простягались кімнатою галереї «Арт-шик», були зображені строкаті черги людей та ніби незавершені зарисовки художниці. Авторка розповіла, що серія «Черги» були створені ще рік тому. На виставці в Одесі, одну з картин цієї серії придбав Жванецький, деякі роботи були продані до Америки.
Інша частина ілюстрацій була створена спеціально до відкриття «RE:візії», на яку Ірина була запрошена Олександром Никитюком. Це невеликі картини, на яких зображені побутові сцени з життя – обмін грошей в банку чи перехожі які йдуть нам навпроти. Цікавим було те, що ілюстрації виглядали так, ніби навмисно не домальовані. За задумом художниці, це має спонукати людей на діалог, дозволяє розвивати ідею самостійно.
Водночас на цих ілюстраціях помітно виділяються кольором ті чи інші об’єкти. Завдяки такому прийому, Ірина хотіла показати як люди сприймають навколишній світ: ми акцентуємо увагу тільки на певні речі, які і найбільше запам’ятовуються.
«Ми всі обмежені часом, ми хочемо все встигнути. Такий сучасний формат виставки, де об’єднуються різні види мистецтва, дозволяє отримати все і одразу. Це мистецтво на перспективу, молодь все так і сприймає» – говорить відвідувачка виставки.
Виставка картин Ірини Озаринської буде тривати ще тиждень, також в рамках проекту, в галереї “Арт-шик” відбудуться два інші заходи:
27 – 28 березня о 16:00 – майстер-клас по створенню картин з використанням флуоресцентної фаби «Light-art»;
28 березня о 18:00 – «Музична ревізія» за участі кращих вокалістів міста, солістів Вінницького естрадного оркестру «ВінБенд».
Вхід вільний.
Довідково: «Re:візія» – мистецький вінницький проект, який проводиться в закладі «Арт-шик» з 2011 року. Метою проекту є поєднання різних напрямків культури та мистецтва. За час існування «Re:візії» в ньому брали участь багато відомих митців України та закордону, такі як Віктор Сидоренко, Влодко Кауфман, Оксана Чепелик, Гліб Вишеславський, «Відкрита група», Інга Раубайте (Литва).
Організатори проекту: Департамент культури Вінницької міської ради, КЗ Центр концертних та фестивальних програм, ГО “Лабораторія актуальної творчості”, ГО “Культурна стратегія – ХХІ”, ГО “Креативний простір”, Регіональний центр сучасного мистецтва “Арт-шик”.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.