Battle of the Brains: у Вінниці відбудеться етап першості світу з програмування

11:59
Автор: Vежа

Оновлено: 16 Травня 2018, в 12:01

Наступної суботи, 21 квітня, у Вінниці відбудеться перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, який називають Battle of the Brains.

Як зазначено на сайті ВНТУ, подія має статус 1/8 фіналу першості світу (International Collegiate Programming Contest) та відбувається під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery)  у базових вищих навчальних закладах усіх обласних центрів України.

У Вінниці перший етап, Battle of the Brains, відбудеться відразу після світового фіналу попереднього сезону у Пекіні 19 квітня. Взяти участь в олімпіаді можуть студенти ВНЗ III-IV рівнів акредитації.

Команди (по три людини в кожній) матимуть у своєму розпорядженні по одному комп’ютеру, за допомогою якого потрібно буде написати програми розв’язання 10 – 15 задач. Час обмежений п’ятьма годин. Переможцем визнають команду, яка зможе розв’язати максимальну кількість задач за міні­мальний час.

Усі завдання матимуть різні рівні складності та відповідно – вимоги до наявності тих чи інших знань:

– 1 група (первинні знання та навички з програмування) – для студентів, які вивчають програмування в рамках однієї-двох дисциплін

– 2 група (первинні знання математики в області розробки алгоритмів, середній рівень навичок з програмування) – для студентів, які вивчають програмування в рамках декількох дисциплін

– 3 група (високий рівень знань та навичок в галузі розробки ефективних алгоритмів та їх програмної реалізації) – для студентів класичних і технічних ВНЗ.

У Вінниці у приміщенні Вінницького національного технічного університету змагатимуться у вправності місцеві студенти, а ще – ДонНУ, Вінницького технічного коледжу, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій, а в складі шкільного дивізіону олімпіади – команди фізико-математичної гімназії №17.

Паралельно боротьба триватиме на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського: там, окрім місцевих, змагатимуться команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею, шкіл № 6, 18, 35, а також з Вінницького міського палацу дітей та юнацтва.

Другий регіональний етап олімпіади відбудеться у 5 університетах по всій Україні (близько 200 команд). Третій, фінальний етап олімпіади – відбудеться у двох групах: серед команд, які отримали право участі у півфіналі студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, а також – серед 40 кращих команд України, які не пройшли у світовій півфінал.

Переможці та призери Всеукраїнської Олімпіади визначаються за результатами загального заліку першої та другої груп ІІІ етапу по шести групах університетів: класичні, технічні, педагогічні, економічні, гуманітарні, природничо-наукові.

Торік в олімпіаді взяли участь 800 команд із 35 вищих навчальних закладів з усієї України. Цього року організатори готуються прийняти до трьох тисяч студентів.

Для участі в олімпіаді запрошуються й інші ВНЗ Вінницької області. Для цього потрібно зв’язатися із координатором, надіславши листа на адресу [email protected]

Координатори олімпіади по Вінницькій області:

– доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України Ігор Ростиславович Арсенюк;

– доцент кафедри математики та інформатики ВДПУ Олександр Іванович Жмурко.

Читайте також: У Вінниці відбувся півфінал світової першості зі спортивного програмування. ФОТО