“Башенка – на мило!”: у Вінниці велосипедисти вимагали відставки голови Федерації велоспорту України. ФОТО, ВІДЕО

20:33
Автор: Андрій Качор

Група вінницьких велосипедистів сьогодні, 8 липня вийшли на акцію протесту проти керівника Федерації велоспорту України Олександра Башенка. Вони вважають, що хамська поведінка Башенка на адресу Ганни Соловей є показовим випадком, за що очільник Федерації має бути позбавлений посади. 

Анонсована на 19:00 акція розпочалася з незначною затримкою, поки до невеликого гурту велосипедистів підтягувалися їхні “колеги”. Відразу тут почали збирати підписи під зверненням до Міністерства спорту, з вимогою вплинути на ситуацію та не допустити переобрання Башенка знову на посаду президента Федерації.

 

 

 

Як пояснив організатор більшості вінницьких велоподій Олександр Царевський, такою акцією місцеві велосипедисти намагаються продемонструвати, що проти подібних дій Башенка виступає не лише столиця (як це намагаються подати у Федерації), але й решта регіонів України. На думку учасників акції, президент Федерації і раніше дозволяв собі хамські висловлювання в бік велосипедистів-аматорів, а тепер “перемкнувся” і на професіоналів, таким чином демонструючи власну невразливість та можливість поводитися будь-яким чином стосовно української велоспільноти.

– Проблема полягає в тому, що нещодавно був переписаний статут Федерації велоспорту України таким чином, що тепер Башенка практично неможливо усунути від керівництва. Тож ми сьогодні звертаємося до відповідальних чиновників, аби вони побачили реакцію велосипедистів по всій країні та вжили заходів, щоб на чолі Федерації перебувала адекватна людина, – пояснює Олександр Царевський.

У своєму зверненні велосипедисти Вінниці акцентуються на кількох основних вимогах: зокрема, вони вимагають від Олександра Башенка вибачитися перед Ганною Соловей, призначити перевибори президента Федерацій, а також перепризначити керівний склад ФВУ.

 

 

Як пояснює Олександр Царевський, важливою проблемою є те, що профільна організація, яка отримує фінансування з держбюджету на розвиток  велосипедного руху в Україні, займається виключно професійним велоспортом, ігноруючи аматорський рух. На відміну від решти країн Європи, де держави зацікавлені в розвитку саме аматорського руху, з якого зрештою виходять багато професійних спортсменів, в Україні президент профільної федерації вважає аматорів “брудом”, через що велоспорт не стає масовим спортом. “Водночас деякі змагання, які влаштовують саме аматори, в Україні відбуваються на такому рівні, до якого ще далеко професійним велоспортивним подіям”, – вважає Царевський.

ґ

 

Наприкінці акції вінницькі велосипедисти записали відеозвернення до голови Федерації велоспорту, завершивши його закликом “Башенко – ПНХ!” та “Башенка – на мило!”.

Нагадаємо, що мета всеукраїнської кампанії велосипедистів – підтримати Ганну Соловей, на яку, після здобуття золотої медалі на Європейських іграх у Мінську, здійснюється тиск з боку голови Федерації велоспорту України Олександром Башенком. Нагадаємо, що пан Башенко в грубій формі прокоментував перемогу Соловей на змаганнях, а після обурення велосипедистки пообіцяв виключити її зі складу збірної України. Пізніше в коментарях журналістам Башенко також не добирав слів з приводу ситуації, публічно ображав українських велосипедистів-аматорів.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.