Автономний 20 кілометрів: у Вінниці тестують перший тролейбус VinLine з автономним ходом. ФОТО, ВІДЕО

13:42
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 24 вересня, у Вінниці відбулося тестування першого тролейбуса «VinLine» №10-а з автономним ходом на 20 кілометрів. Це дозволить поліпшити транспортне сполучення з мікрорайоном, який розбудовується по Немирівському шосе.

До тестування долучився міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Очільник Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко розповів, що зарядка тролейбусу відбувається під час руху на лінії. Врешті, коли лінія закінчується, опускаються штанги.

Батареї (140 одиниць) розташовані по всьому периметру тролейбуса. До речі, штанги опускаються в автоматичному режимі, а відтак водію не потрібно виходити з тролейбуса та робити це вручну. Щоб підняти штанги, є спеціальне обладнання перед зупинкою на Чехова.

Тролейбус тестуватимуть протягом місяця, щоб з’ясувати особливості роботи транспорту безпосередньо в роботі. “Маючи всі дані, будемо дивитись, куди пускати тролейбус” – додав Луценко. Цей тролейбус курсуватиме за маршрутом кожну годину.

Щодо доцільності такого маршруту Сергій Моргунов зазначив:

– Завдяки новому тролейбусу з автономним ходом маршрут №10 подовжили на 2,2 кілометра по Немирівському шосе до Вінницького індустріального парку. Це ще по три зупинки в кожний бік. Зрозуміло, що людям потрібно на роботу добиратися і після роботи додому. Крім того, тут побудовані нові мікрорайони. Раніше з громадського транспорту тут був лише автобус №19, і цього було недостатньо, щоб перевезти пасажирів, яких з кожним роком стає все більше. Тим більше, для мешканців Вінницьких Хуторів також актуально користуватись муніципальним транспортом міста Вінниці, – сказав Моргунов.

 

 

 

 

Також впровадження цього проекту вигідне з економічного боку. Адже не потребує додаткових видатків на будівництво контактної мережі.

«Побудувати тролейбусну лінію з встановленням опор, проведенням контактної мережі, модернізацією або будівництвом нових підстанцій – це набагато дорожче, ніж побудувати новий тролейбус і обладнати його автоматичною системою опускання штанг. Тим більше, що таким чином, ми паралельно оновлюємо тролейбусний парк. А це потрібно робити постійно. Бо старі тролейбуси поступово треба виводити з експлуатації та замінювати на сучасні низькополі тролейбуси з відповідними системами. За останні два роки у Вінниці зробили шість нових тролейбусів «VinLine». На одному з них встановлено спеціальну систему автоматичного опускання штанг. Зараз будемо дивитись, як він себе зарекомендує. Далі будемо збільшувати кількість тролейбусів саме на цьому маршруті. Однозначно будемо по такому самому принципу продовжувати маршрут в районі Аграрного університету до Гніванської «перемички», – зазначив Сергій Моргунов.

Міський голова підкреслив, що створення нового тролейбуса або ж встановлення на нього автоматичної системи – значно дешевше, аніж будувати тролейбусну лінію з встановленням опор, прокладанням контактної мережі, модернізацією чи будівництвом нових підстанцій.

 

 

Читайте також: У Вінниці почала працювати продовжена тролейбусна лінія на Тяжилові. ФОТО

Читайте також: У Вінниці на маршрут виходять ще два тролейбуси VinLine. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.