“Авдіївка. Шлях до перемоги”: у Вінниці презентують книгу історій простих людей і військових

10:07
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

«Авдіївка. Шлях до перемоги» – це збірка оповідань про життя 26 простих людей, які творять сучасну історію України.

З книгою «Авдіївка. Шлях до перемоги» представники благодійного фонду «Зорі надії» у вересні вперше вирушили в тур і вже восьмого жовтня о 18.00 у музеї Михайла Коцюбинського презентують її вінничанам.

«Авдіївка. Шлях до перемоги» – це збірка оповідань про життя 26 простих людей, які творять сучасну історію України. 15 із них – звичайні мешканці Авдіївки, у долі яких в одну мить увірвалась війна. Вони – з тих, хто не зламався, хто не зважав на складні обставини, в котрих опинився, а доклав усіх зусиль, аби врятувати рідне місто та власну країну. Ще 11 історій – розповіді військовослужбовців, для яких Авдіївка стала другою домівкою, які відчули, що мешканці міста підтримують їх і готові забезпечити надійний тил для своїх захисників.

Ініціатори його створення – представники благодійного фонду «Зорі надії» і волонтери з Авдіївки. Авторів для написання вони шукали по всій Україні, давши оголошення в інтернеті. Робота над книгою тривала близько півроку. Кожен з авторів мав прожити в Авдіївці життям звичайних городян близько тижня, збираючи інтерв’ю для своїх документальних історій.

– На прикладі Авдіївки ми хочемо розповісти, як борються за Україну міста Донбасу. Попри всі стереотипи та багаторічну пропаганду, серед мешканців прифронтової зони є багато справжніх патріотів. Кожен з них робить вагомий внесок в історію, переломний момент якої почався на Сході України 2014 року, – пишеться в анотації до книги.

Однією із головних ініціаторок видання книги є волонтерка із Авдіївки Аліна Косовська.

– На початку захотілося просто написати якусь книгу з прикладами історій людей з Донбасу, щоб подолати такий стереотип, що на Донбасі всі проросійські. Навіть починали збирати списки людей з різних місць. А потім подумали, що на прикладі свого міста, Авдіївки, ми розповімо краще, як все відбувається », – розповіла виданню Радіо Свобода Аліна Косовська.

Таким чином через оголошення в соціальних мережах було знайдено ще чотири автора та авторки, які на тиждень поселилися в Авдіївці та збирали матеріали для майбутньої книги. Ними стали Сергій Деркач, Віталій Кудін, Євгенія Подобна та Аліса Сисоєва.

Під час презентації книги у музеї Коцюбинського вінничани матимуть змогу поспілкуватися із авторами книги, а також придбати книгу або тематичний сувенір з Авдіївки за благодійні внески.